Słownictwo tematyczne

Słownictwo angielskie tematyczne posegregowane wg kategorii/dziedzin życia. Co kilka dni dokładamy nowe zestawy słówek.

Na stronie znajdują się nie tylko słówka, ale całe zdania, frazy, przykładowe użycie oraz fiszki ułatwiające zapamiętanie słówek. Część słówek ma dodaną wymową, na bieżąco aktualizujemy zestawy o wymowę. Warto zapoznać się z systemem fiszek - znacznie ułatwiają zapamiętanie słów.

Najczęściej popełniane błędy językowe przez Polaków uczących się języka angielskiego. Każdy z błędów opatrzony opisem oraz wyjaśnieniem jak brzmi poprawna forma.

Najciekawsze frazy i wyrażenia, których nie znajdziesz w podręcznikach do angielskiego

Przedstawiamy najciekawsze pytania z forum. Tylko tutaj znajdziecie słownictwo, którego wyjaśnienia...

Życzenia w języku angielskim na różne okazje. Najciekawsze wyrażenia i zwroty używane w trakcie składania życzeń w języku angielskim wraz z przykładami.

Lista ponad 1000 najpopularniejszych słów angielskich, ułożona alfabetycznie. Do każdego słowa dodane tłumaczenie i wymowa. Naukę ułatwiają fiszki i ćwiczenia online

Na początek zastanówmy się co to są synonimy i po co właściwie się ich uczyć?

Synonim to słowo lub wyrażenie, które ma takie samo lub prawie takie samo znaczenie jak inne słowo lub...


Comments

Mimo, że są tu tysiące

Mimo, że są tu tysiące angielskich słówek, to jednak trzeba się przyczepić do tego, że wiele z nich nie ma dodanej wymowy w postaci nagrania mp3. To znacznie ułatwia naukę słówek. Podoba mi się, że nie są podane alfabetycznie, tylko tematycznie, choć może przydały by się na końcu testy sprawdzające ile z tych słów zapamiętaliśmy? Same fiszki (i to nie wszędzie - nie wystarczają)