Artykuły po angielsku

Lista artykułów w języku angielskim. Większość z nich zawiera wyjaśnienie najtrudniejszych słówek.

Czytaj po angielsku!

Czytanie po angielsku to istotny element procesu nauki języka angielskiego. Pozwala na utrwalenie słówek i konstrukcji gramatycznych. Jest także idealnym sposobem na poszerzenie zakresu słownictwa. Wielokrotnie słyszeliście, że kontakt z językiem jest bardzo ważny - powinniśmy więc czytać jak najwięcej, szczególnie jak teksty po angielsku są ciekawe, i co ważne, dostosowane do poziomu ucznia.

Przedstawiamy artykuły w języku angielskim dostosowane do twojego poziomu językowego. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie — teksty z dziedziny geografii, informatyki, recenzje itd. Każdy artykuł po angielsku zawiera na końcu wytłumaczone najtrudniejsze słowa, dzięki czemu zrozumienie tekstu nie powinno przysporzyć żadnych problemów, a przerobienie materiału pozwoli na zwiększenie zakresu słownictwa, dzięki poznaniu przydatnych zwrotów.

Poniżej wyświetlone są wszystkie nasze artykułu, jeśli chcesz zmienić poziom, wybierz jeden z dostępnych poniżej

Easter in Poland and in the UK

Artykuł dotyczący Wielkanocy - oraz jak się ją obchodzi w Polsce i Wielkiej Brytanii.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Easter Eggs

Wielkanocne pisanki - easter egg - nauka angielskiego
Jajka wielkanocne to specjalnie udekorowane jajka rozdawane z okazji święta wielkanocnego. Najstarszą tradycją jest używanie barwionych i malowanych jaj kurzych, ale współczesnym zwyczajem jest zastępowanie jaj z czekolady lub plastikowych jajek wypełnionych cukierkami, np. galaretką.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Coffee - interesting facts

Artykuł po angielski - historia kawy
Dzisiejszy artykuł dotyczy jednego z najpopularniejszych napoi świata - kawy. Dowiemy się co to jest kawa, skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, a także kilka ciekawostek na jej temat.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Have you made any New Year's resolutions yet?

Postanowienia noworoczne - nauka angielskiego poprzez czytanie tekstów
Postanowienie noworoczne to tradycja, w której osoba składa obietnicę dokonania aktu samodoskonalenia począwszy od Nowego Roku.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Black Friday

Tekst po angielsku na temat zakupów w Black friday
Zakupowe szaleństwo nas też nie ominęło! Może nie do końca jest to prawda, bo my nic nie kupiliśmy, ale przygotowaliśmy krótki artykuł po angielsku na temat Black Friday dla osób początkujących. Słówka i wymowa na końcu oraz po najechaniu na podkreślone słowo.
Poziom: Podstawowy (A2)

The Gunpowder Plot

Obraz Guya Fawkesa i jego 36 beczek prochu, czekających w 1605 r. w piwnicach Domu Parlamentu na wysadzenie w powietrze króla i rządu, jest dobrze znany zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Niniejszy artykuł omawia kulisy Gunpowder Plot, wydarzenia z listopada 1605 r. oraz sposób, w jaki... Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Guy Fawkes

Guy Fawkes  - artykuł po angielsku z wyjaśnieniem słówek
Artykuł w języku angielkim o Guy Fawkes. O co chodzi z piątym listopada i dlaczego ten dzień jest uznany za święto.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Ice Age: The Meltdown

Opis filmu po angielsku - nauka pisania recenzji Epoka Lodowcowa
Opis filmu po angielsku - najważniejsze informacje o hicie kinowym sprzed lat: Epoce Lodowcowej
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Fat Thursday

Artykuł po angielsku na temat Tłustego Czwartku
Czy jest z nami ktoś kto nie lubi Tłustego Czwartku? W dzisiejszym artykule, kilka słów na temat tego święta i oczywiście, pączków - czyli głównego bohatera dnia! Słówka i wymowa pod artykułem.
Poziom: Podstawowy (A2)

Polish paczki

Pączki po angielsku
Coraz częściej zagranicą można usłyszeć polskie słowa jak bigos czy pączek. No właśnie, pączek ;) W dzisiejszym artykule - kilka słów na temat polskich pączków i ich kariery na świecie.
Poziom: Podstawowy (A2)

St. Valentine's Day - Walentynki

Walentynki - słownictwo tematyczne - walentynki po angielsku
Walentynki to święto, które ma miejsce 14 lutego. Jest to dzień roku, w którym zakochani okazują sobie nawzajem miłość. Można to zrobić, wręczając kwiaty, czekoladki, walentynkowe karty lub po prostu miły prezent. Skąd wzięły się Walentynki i jak się je obchodzi dowiecie się z naszego nowego... Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Driving in English

Artykuł w języku angielskim ukazujący różnice między amerykańskim i brytyjskim
Artykuł dotyczący kierowania autem z uwzględnieniem różnic między brytyjskim, a amerykańskim angielskim. Na czerwono oznaczone słowa występujące w amerykańskim angielskim a na niebiesko w brytjskim. Dzięki temu widać dokładnie występujące różnice. Zobacz również artykuł opisujący różnice między... Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Important aspects of meaning

Artykuł na poziomie B1 - dotyczący znaczenia słów
W tym artykule poruszamy kwestie związane z kontekstem zdania oraz wieloma znaczeniami jednego słowa. Jak wybrać odpowiednie słowo i upewnić się, że jego znaczenie pasuje do naszego zdania.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Santa Claus: Do You Believe?

Kim jest Święty Mikołaj? Kto w niego wierzy i dlaczego? Pod jakimi innymi imionami występuje? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego podcastu mp3 - Santa Claus: Do You Believe?
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

The British political system

brytyjski system polityczny british political system
Artykuł opisujący pokrótce brytyjski system polityczny. Podstawowe wiadomości - kilka najtrudniejszych słów wyjaśnione na końcu. Tekst na poziomie B2.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Financial Terms in the World of Business

Biznesowe i finansowe słownictwo angielskie
Przedstawiamy artykuł zawierający wiele ciekawych i często używanych wyrażeń związanych z biznesem. Podane w przystępnej formie, z nagraniem mp3 z prawidłową wymową, wieloma przykłami oraz krótkim ćwiczeniem online sprawdzającym znajomość słówek biznesowych.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Stock Market: The Business of Investing

Artkuł zawierający najpopularniejsze wyrażenia związane z giełdą po angielsku
Popularne amerykańskie wyrażenia, które są powszechnie używane w biznesie. W tym artykule skupiamy się na słownictwie biznesowym związanym z giełdą papierów wartościowych, a więc poznamy wyrażenia jak stocks, shares, maklers, investor, itd. Do lekcji dołożone jest nagranie mp3.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Emoticons ;)

Artykuł po angielsku - wyjaśnienie co to są emotikony
Wykorzystujemy je w codziennej komunikacji do pisania wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowych.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Ireneusz Krosny

Ireneusz Krosny - artykuł po angielsku

Ireneusz Krosny to niewątpliwie najsłynniejszy i najbardziej znany polski komiks mim, który od lat występuje w Polsce i zagranicą rozśmieszając publikę swoimi skeczami. Dziś w artykule dotyczącym tego komika, poznamy kilka faktów z jego życia, oraz nauczymy się sporo nowych słówek.
Ireneusz Krosny...
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

The British Literature

Znani przedstawiciele literatury brytyjskiej - artykuł
Historia brytyjskiej literatury w pigułce. Najważniejsze osoby i ich dzieła. Któż ich nie zna? William Shakespeare, George Orwell, i inni. Trudne słowa wytłumaczone na końcu artykułu.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Valentine's Day in the USA

Valentine's Day in the USA

Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

9/11


The September 11, 2001 attacks (often referred to as 9/11-pronounced "nine eleven") consisted of a series of coordinated
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Stonehenge


Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Education in the UKBritain is one of the countries that decided about free and compulsory education. For many years, education was reserved for upper classes. In 1870, the first Educational Act was introduced. It said about free and compulsory education. The existence of Local Authorities supported the development...
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Cockney rhyming slang

Cockney rhyming slang (sometimes abbreviated as CRS) is a form of English slang which originated in the East End of London.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Hotel rooms

Nauka słownictwa związanego z hotelami i rodzajami pokojów - artykuł po angielsk
When you book a hotel room you need to decide which room you choose.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

What should you see in London?

Artykuł po angielsku - co warto zobaczyć w Londynie

Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Convincing reasons to start running.

Artykuł po angielski - jak zacząć biegać
Co kieruje ludźmi, którzy zaczynają biegać? Jakie argumenty przemawiają za tym by rozpocząć jogging. Czy w ogóle warto biegać? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w kolejnym naszym tekście po angielsku z wytłumaczonymi trudniejszymi słówkami
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

The Church of England

Tekst po angielsku na temat kościoła w Anglii
Krótka historia Kościoła w Anglii - artykuł na poziomie B2 z wytłumaczonymi najtrudniejszymi słówkami
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

YABA! Type faster, save time and shorten your messages.

Komputery - słownictwo informatyczne
Każdy używa komputerów do pisania wiadomości e-mail i telefonów komórkowych do wysyłania wiadomości tekstowych lub obrazkowych. SMS są obecnie najczęstszą formą komunikacji. Jest szybko i wygodnie. A może być jeszcze szybciej ;)
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Comments

Nauka angielskiego ma sens

Nauka angielskiego ma sens tylko wtedy, gdy jest praktyka. Nie mam tu na myśli tylko robienia ćwiczeń z gramatyki, ale przede wszystkim mówienie po angielsku i czytanie. I właśnie takie teksty po angielsku bardzo ułatwiają naukę, szczególnie jak się czyta te na swoim poziomie zaawansowania. Z tego co widzę, najwięcej tekstów po angielsku jest na poziomie średnio-zaawansowany, według mnie przydałoby się więcej artykułów po angielsku na poziomie A2, czyli dla osób początkujących. One najwięcej powinny ćwiczyć, a materiały do czytania z B1 czy B2 mogą być już trochę za trudne.