Quiz - Present Simple - Pytania (do/does)

 

Poziom: 
A2
Liczba pytań: 10
Zaliczenie: 75%

Quiz sprawdzający znajomość czasu Present Simple - tworzenie pytań z użyciem czasownika posiłkowego 'do'.

Test składa się z 10 pytań, gdzie należy wpisać bądź uzupełnić pytania odpowiednią formą czasownika 'do'. Pytania są losowo dobierane z puli pytań, tak więc jeśli zdecydujesz się wykonać test kolejny raz - znaczna część pytań się nie powtórzy.

Aby rozpocząć ćwiczenie kliknij START QUIZ.

Po wskazaniu odpowiedzi (bądź wpisaniu) pojawia się wyjaśnienie czy odpowiedź była poprawna czy nie. Kolejne pytanie znajduje się poniżej odpowiedzi.

 

Comments

Najlepsze ćwiczenia z Present

Najlepsze ćwiczenia z Present Simple - nie ma co się oszukiwać, przeznaczone dla początkujących uczniów - gdyż raczej nikt inny nie robi testów z Present Simple, szczególnie pytań do i does. Uważam, że ćwiczenie jest przydatne, choć brakuje mi trochę wyjaśnień. Robimy quiz, czy jak kto woli test i mamy odpowiedzi pod koniec, a przydałoby się by odpowiedzi były od razu pod każdym pytaniem, jak miało to miejsce przy innym ćwiczeniu z czasem teraźniejszym prostym. Ogólnie - robiłem to już kilka razy i przydałoby się więcej pytań!

present simple pytania ćwiczenia

Musiałem się nauczyć jak tworzyć pytania w Present Simple, więc te ćwiczenia były bardzo pomocne. Niby reguły gramatyczne tworzenia pytań nie są trudne, to jednak bez zrobienia ćwiczeń nie zapamięta się tego tak łatwo.

Jeśli tworzenie pytań w

Jeśli tworzenie pytań w czasie Present Simple wciąż sprawia Ci problemy, zapoznaj się z lekcją dotyczącą tworzenia pytań: tworzenie pytań w present simple