Życzenia po angielsku

Życzenia w języku angielskim na różne okazje. Najciekawsze wyrażenia i zwroty używane w trakcie składania życzeń w języku angielskim wraz z przykładami.
Kondolencje po angielsku wraz z tłumaczeniem
Co znaczy wyrażenie "you're welcome"? You're welcome tłumaczymy jako "nie ma za co" i używane jest jako uprzejma odpowiedź, gdy ktoś za coś dziękuje:
W święta Bożego Narodzenia pamiętamy o swoich bliskich i znajomych rozsianych po całym świecie, więc często wysyłamy im życzenia bożonarodzeniowe w języku angielskim. Kiedyś były to listy czy...
Mimo, iż tradycja wysyłania kartek z życzeniami urodzinowymi powoli zanika, to dzięki rozwojowi internetu i portalów typu Facebook, mamy teraz większy kontakt z ludźmi z całego świata, co da
Życzenia na Halloween Card Sayings
Formowanie próśb po angielsku - stopniowanie od najbardziej oficjalnych po potoczne.
W jaki sposób podziękować po angielsku? Jakich zwrotów używać dziękując w oficjalnych sytuacjach, a jakich dziękując koledze czy koleżance. Kiedy można pozwolić sobie na kolokwialne zwroty i czy w...
Najpopularniejsza fraza używana do składania życzeń to po prostu: Merry Christmas and Happy New Year.
Wielu naszych uczniów zastanawia się jak składać życzenia w języku angielskim czy jak jak odpowiedzieć na życzenia świąteczne po angielsku.
Przykładowe wypowiedzi - zwroty powitalne po angielsku, używane na początku konwersacji. Statements - wypowiedzi Did you have a good trip? - Czy miałeś / miałaś dobrą podróż?
W angielskim można się pożegnać na wiele sposób, w zależności od sytuacji. Podzielimy więc wyrażenia na kilka kategorii dla łatwiejszego zapamiętania:  
Najpopularniejsze zwroty grzecznościowe w języku angielskim. Niezbędna wiedza, nie tylko na egzaminie, ale i w życiu. Przykłady użycia, wymowa.