Listen to English - Podcasty

Nauka języka angielskiego poprzez słuchanie podcastów, czyli nagrań w języku angielskim. W każdej lekcji znajdują się wytłumaczone słówka i przykłady użycia. Angielski w MP3 to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem!

Podcasty po angielsku - angielski ze słuchu

Dzisiejszy podcast (nagranie oraz tekst) dotyczy szkolnych obiadów. W tekście pojawia się ciekawy idiom: own goal oraz krótki test sprawdzający zrozumienie tekstu.

Krótka lekcja dobrego wychowania i manier. Jak się zachować w miejscu publicznym. Podcast składa się nagrania mp3, tekstu oraz wyjaśnienia najtrudniejszych słówek.

Podcast na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych

Podcast na temat rzeczowników policzalnych oraz niepoliczalnych. Wyjaśnienia co to są rzeczowniki policzalne, czym się różnią od niepoliczalnych, jakie słowa użyć z niepoliczalnymi, itd. Wyjaśnienie często spotykanego na szybkich kasach zdania: 10 items or less.

Podcast tłumaczący znaczenie frazy bump into

Zapraszamy do krótkiego, ale ciekawego podcastu, wyjaśniającego znaczenie idiomu BUMP INTO SOMEONE/SOMETHING.

Bycie chorym po angielsku - podcast

Nauka słownictwa związanego z chorowaniem i chorobami.

Make up - wyjaśnienie w formie podcastu

Dzisiejszy podcast dotyczy phrasal verb make up. Pisaliśmy o nim już wcześniej w artykule make up znaczenie.

louse - wesz (gnida (o osobie))
lice - wszy

Dzisiejszy podcast to historia Claire Williams. Przy okazji, poznamy słówko MESSY.

Bohaterem dzisiejszego podcastu jest jedna z najdroższych (bądź najdroższa) kanapka na świecie. Poznamy takie słowa jak sandwich, upmarket czy gimmick. Nagranie lektora znajduje się poniżej

Święta coraz bliżej, a więc wszyscy szukają prezentów pod choinkę. W dzisiejszym nagraniu usłyszymy więc o świątecznych zakupach.

Zaczyna się czas świątecznych jarmarków. W Wielkiej Brytanii często widywaliśmy niemieckie jarmarki. Co można na nich kupić? Dowiecie się z dzisiejszego podcastu.

Świąteczne błyskotki. Zapraszamy do przesłuchania kolejnego świątecznego podcastu. Pod koniec podcastu niespodzianka ;)

Wyobraźmy sobie, że mamy milion funtów. Na co można je wydać? Podcast w języku angielskim.

Niedawno pojawił się artykuł na temat części garderoby po angielsku z wymową. Dziś czas na podcast związany z ubraniamia. Poznamy słowo SHRINK i jego odmianę. Zapraszamy do odsłuchania lekcji.


Comments

Witam, kiedyś istniała strona

Witam, kiedyś istniała strona : www.listen-to-english.com. Powyższy wybór podkastów pochodzi z tej strony. Moje pytanie brzmi: dlaczego tutaj zamieszczono tylko kilka z tych podkastów, oraz - czy gdzieś jest dostęp do pozostałych podkastów.

Pozdrawiam.