Listen to English - Podcasty

Nauka języka angielskiego poprzez słuchanie podcastów, czyli nagrań w języku angielskim. W każdej lekcji znajdują się wytłumaczone słówka i przykłady użycia. Nauka angielskiego mp3 to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem!

Podcasty w języku angielskim to świetna metoda nauki języka angielskiego, nie tylko dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym, ale również początkującym. Odsłuchiwanie nagrań w języku angielkim jest zalecane na praktycznie każdym poziomie językowym. Publikowane przez nas podcasty nagrane są bardzo wolno i wyraźnie, a do każdego dołączony jest tekst oraz wyjaśnienie słówek.

Kim jest Święty Mikołaj? Kto w niego wierzy i dlaczego? Pod jakimi innymi imionami występuje? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego podcastu mp3 - Santa Claus: Do You Believe?

Artkuł zawierający najpopularniejsze wyrażenia związane z giełdą po angielsku

Popularne amerykańskie wyrażenia, które są powszechnie używane w biznesie. W tym artykule skupiamy się na słownictwie biznesowym związanym z giełdą papierów wartościowych, a więc poznamy wyrażenia jak stocks, shares, maklers, investor, itd. Do lekcji dołożone jest nagranie mp3.

Biznesowe i finansowe słownictwo angielskie

Przedstawiamy artykuł zawierający wiele ciekawych i często używanych wyrażeń związanych z biznesem. Podane w przystępnej formie, z nagraniem mp3 z prawidłową wymową, wieloma przykłami oraz krótkim ćwiczeniem online sprawdzającym znajomość słówek biznesowych.

Podcasty po angielsku - angielski ze słuchu

Dzisiejszy podcast (nagranie oraz tekst) dotyczy szkolnych obiadów. W tekście pojawia się ciekawy idiom: own goal oraz krótki test sprawdzający zrozumienie tekstu.

Krótka lekcja dobrego wychowania i manier. Jak się zachować w miejscu publicznym. Podcast składa się nagrania mp3, tekstu oraz wyjaśnienia najtrudniejszych słówek.

Podcast na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych

Podcast na temat rzeczowników policzalnych oraz niepoliczalnych. Wyjaśnienia co to są rzeczowniki policzalne, czym się różnią od niepoliczalnych, jakie słowa użyć z niepoliczalnymi, itd. Wyjaśnienie często spotykanego na szybkich kasach zdania: 10 items or less.

Użycie finansowych idiomów w tekście

Nasze pierwsze wyrażenie to "in the red". Ten związany z biznesem idiom oznacza, że firma traci pieniądze. Wywodzi się z przeszłości, kiedy to liczby w dokumentacji finansowej firmy były pisane czerwonym tuszem, aby pokazać stratę. Więcej ciekawych finansowych wyrażeń w artykule

Podcast tłumaczący znaczenie frazy bump into

Zapraszamy do krótkiego, ale ciekawego podcastu, wyjaśniającego znaczenie idiomu BUMP INTO SOMEONE/SOMETHING.

Bycie chorym po angielsku - podcast

Nauka słownictwa związanego z chorowaniem i chorobami.

Make up - wyjaśnienie w formie podcastu

Dzisiejszy podcast dotyczy phrasal verb make up. Pisaliśmy o nim już wcześniej w artykule make up znaczenie.

louse - wesz (gnida (o osobie))
lice - wszy

Dzisiejszy podcast to historia Claire Williams. Przy okazji, poznamy słówko MESSY.

Bohaterem dzisiejszego podcastu jest jedna z najdroższych (bądź najdroższa) kanapka na świecie. Poznamy takie słowa jak sandwich, upmarket czy gimmick. Nagranie lektora znajduje się poniżej

Zakupy po świąteczne po angielsku - z nagraniem mp3

Święta coraz bliżej, a więc wszyscy szukają prezentów pod choinkę. W dzisiejszym nagraniu prowadzimy poważną dyskusję na temat stanu światowej gospodarki i idziemy na świąteczne zakupy z Kevinem i Joanne.

Tłumaczenie tekstu z angielskiego na polski - jarmark świąteczny po angielsku

Zaczyna się czas świątecznych jarmarków. W Wielkiej Brytanii często widywaliśmy niemieckie jarmarki. Co można na nich kupić? Dowiecie się z dzisiejszego podcastu.

Ciekawy podcast po angielsku dotyczący ozdób świątecznych

Świąteczne błyskotki. Zapraszamy do przesłuchania kolejnego świątecznego podcastu. Wyjaśnienie co to znaczy house bling czyli kiedy świąteczne ozdabianie domu staje się tandetne

Wyobraźmy sobie, że mamy milion funtów. Na co można je wydać? Podcast w języku angielskim.

Niedawno pojawił się artykuł na temat części garderoby po angielsku z wymową. Dziś czas na podcast związany z ubraniamia. Poznamy słowo SHRINK i jego odmianę. Zapraszamy do odsłuchania lekcji.