Quiz - Stopniowanie przymiotników

 

Poziom: 
A1
Liczba pytań: 3
Zaliczenie: 75%

Ćwiczenie sprawdzające znajomość podstaw tworzenia stopnia wyższego i najwyższego przymiotników w angielskim - czyli stopniowanie przymiotników.
Ćwiczenie stopniowanie przymiotników angielskich obejmuje wpisywanie regularnych i nieregularnych form przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym

 

Comments

Stopniowanie przymiotników ćwiczenie

Wielu uczniów stresuje się ćwiczeniem stopniowanie przymiotników, a jest to zupełnie niepotrzebne. Wiem, że łatwo się mówi jeśli nie sprawia to kłopotów, ale jest to na tyle proste zadanie, że opanowanie go powinno zająć dosłownie kilka minut. Na początek warto nauczyć się reguł i zasad, a nie ma ich wiele. Czyli musimy pamiętać, jak stopniujemy przymiotniki krótkie, a jak długie. Prościej się tego nie da:

nice - nicer - the nicest [krótki]
intelligent - more intelligent - the most intelligent [długie]

To praktycznie koniec teorii stopniowania przymiotników w angielskim :) w jednym er, est, w drugim more, the most. KONIEC

Później uczymy się stopniowania nieregularnego przymiotników. I tu problem - trzeba się nauczyć 500 słówek.... Żartuje, tych przymiotników - używanych w życiu codziennym jest może z pięć. PIĘĆ. Nie pięćset... Musimy pamiętać, że nieregularność w stopniowaniu występuje w good, bad, many, little i far.

Jeśli ktoś poświęci chwilę na przeczytanie ze skupieniem lekcji o stopniowaniu przymiotników, do tego zrobi kilka ćwiczeń - nie będzie miał żadnego problemu ani na sprawdzianie w szkole, ani z użyciem w normalnym dialogu po angielsku.