Christmas Carols - kolędy po angielsku

Kolędy po angielsku

Kolęda to pieśń, której tekst odnosi się do Bożego Narodzenia bądź też pory zimowej. Tradycyjnie śpiewana w okresie przedświątecznym

Tradycja śpiewania kolęd pochodzi aż z XIII wieku. Początkowo śpiewane były podczas ważnych wydarzeń i uroczystości (jak np. żniwa), a dopiero później weszły na stałe do kościołów i zaczęły być kojarzone tylko ze świętami Bożego Narodzenia.

Poniżej znajduje się opis co to jest kolęda w języku angielskim, a jeszcze niżej wykaz kolęd wraz ze słowami i nagraniem.

English Cristmas Carols - kolędy po angielsku

A Christmas carol (also called a noël)

is a carol (song or hymn) whose lyrics are on the theme of Christmas, or the winter season in general. They are traditionally sung in the period before Christmas.

The tradition of Christmas carols hails back as far as the thirteenth century, although carols were originally communal songs sung during celebrations like harvest tide as well as Christmas. It was only later that carols began to be sung in church, and to be specifically associated with Christmas.


Comments

Kolędy polskie mówią o

Kolędy polskie mówią o narodzeniu Jezusa, a o to przede wszystkim chodzi w Świętach Bożego Narodzenia. Nie porównujmy tych kolęd do piosenek świątecznych anglojęzycznych. W Polsce mamy również Pastorałki, które są wesołe i śpiewamy je po to, by wyrazić radość z narodzenia Jezusa, Zbawiciela Świata. Każdy kraj ma trochę inne zwyczaje i podejście mentalno- obyczajowe do Świąt. Każdy inaczej postrzega święta. Sens jest jednak jeden- cieszymy się, że są Święta, chcemy uczcić fakt, pamięć o tym co najważniejsze. Niektórzy może zmienią swoje postępowanie, tak jak np. bohater Opowieści Wigilijnej. Osobiście lubię i nasze kolędy oraz pastorałki, jak i kolędy anglojęzyczne. Radujmy się, słuchajmy i śpiewajmy, ale nie porównujmy w negatywny sposób.

Kolędy po angielsku to moja

Kolędy po angielsku to moja ulubiona część świąt, w przeciwieństwie do polskich, które są majestatyczne i patetyczne, angielskie kolędy są urocze, wesołe, jakoś brzmią bardziej niż piosenki, niż jakbyśmy mieli je śpiewać w kościele. Jedyne co, to nie wszystko rozumiem, ale mogę sobie nucić ;)