Cunt

Uwaga! Artykuł z cyklu "przeklinanie po angielsku" dotyczący słowa CUNT przeznaczony jest tylko dla użytkowników w wieku 18+

Jeżeli chodzi o przeklinanie w języku angielskim, to słówko CUNT jest poniekąd wyjątkowe. Dlaczego? Ano dlatego, ze jest ono uznane za najbardziej wulgarne słowo w języku angielskim. Wydaje się, że niechlubne miano najwulgarniejszego słówka dzierży FUCK, niemniej C-word, czyli CUNT jest znacznie bardziej wulgarne.

CUNT oznacza pizda, cipa (czasami tłumaczone jako kurwa). Słowo to najczęściej kierowane jest do kobiet, czyli podobnie jak w języku polskim

You stupid cunt. Ty głupia pizdo / Ty tępa cipo.

Często pojawia się ze słówkiem fuckin'

She's such a fucking cunt. Ona jest taką pierdoloną pizdą.

Słówko CUNT to również wulgarne określenie na kobiece genitalia

When you talk, your mouth looks like a cunt moving. Kiedy mówisz, twoje wargi wyglądają jak ruszająca się cipa.

cunt hair - włosy łonowe (u kobiety)

Pamiętacie wyrażenie I don't give a shit, I don't give a fuck, itd? Istnieje też wersja z cunt's hair.

I don't give a cunt's hair, you fucking boob. Chuj mnie to obchodzi, pierdolony błaźnie.

Słowo cunt można też użyć w stosunku do mężczyzn. Chodzi tu zarówno o coś stylu polskiego określenia cipa na faceta, czyli zniewieściałego, niemęskiego, ofermę, itd, (choć osobiście wolę pussy w tym znaczeniu), ale też jako pojebaniec.

Some cunt killed your brother and you let him go? Jakiś pojebaniec zabił twojego brata a ty puszczasz go wolno?

You'll never date her, cos you're a cunt, mate. Nigdy nie pójdziesz z nią na randkę jesteś cipą, stary.

Mówiąc o słowie CUNT warto pamiętać o wymowie: [kʌnt]. Jest ono bardzo zbliżone do wymowy słowa CAN'T [kɑ:nt], co może czasami powodować pewne niezbyt przyjemne sytuacje, jeśli źle wymówicie słowo can't. Zresztą kilka lat temu, pracując w UK, miałem pewien zatarg z szefową, która po raz kolejny poprosiła mnie o wykonanie jakiegoś dziwnego wg mnie zadania, odpowiedziałem jej can't (czyli nie mogę, nie potrafię), niemniej specjalnie wymówiłem to słowo jak CUNT. Przyznam szczerze, że nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo obraźliwe jest to słowo. Widząc jak ją zamurowało, od razu przeprosiłem i zacząłem się tłumaczyć, że jako obcokrajowiec, czasami mam problemy z poprawną wymową i oczywiście miałem na myśli słowo cannot, czyli w skrócie can't. Udało mi się uniknąć konsekwencji, niemniej należy pamiętać, kiedy i do kogo używanie przekleństwa. Czasami wydaje się nam, że zabrzmimy luzacko, a tak naprawdę brzmimy prostacko.

Wymowa słowa CUNT

Wymowa słowa CAN'T

Ps. Pamiętacie film Trainspotting? Słówko CUNT występuje tam wyjątkowo często ;) Zresztą, pojawiło się też w grze Grand Theft Auto, a także teatrze, czy nawet w radio BBC (Jeremy Hunt był nazwany Jeremy Cunt). Jako ciekostkę, mogę dodać, że występowanie słowa CUNT w filmie, może spowodować, że będzie oznaczony on od 18 lat.

Ciekawe? To zobacz opis innych przekleństw: bitch, damn, shit