Językowe obozy młodzieżowe – jeden z najlepszych sposobów, by szybko nauczyć się angielskiego!

Szukasz sposobu na szybką naukę języka obcego? Zbliżają się wakacje, więc warto przejrzeć ofertę językowych obozów młodzieżowych. Najlepszym pomysłem jest wyjazd za granicę, jednak w Polsce również znajdziesz efektywne kursy. Sprawdzamy, które językowe obozy młodzieżowe są najpopularniejsze oraz jakie formy nauki proponują.

Standardowe kursy językowe nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Gdy potrzebujesz szybko podszkolić się w wybranym języku, najlepiej postawić na nietypowe formy nauki. Najbardziej efektywną jest wyjazd za granicę.

W połączeniu z kursem językowym przyniesie lepsze rezultaty niż kilka miesięcy tradycyjnej nauki. Najważniejsze, aby wybrać sprawdzoną ofertę, gdzie będziesz używać języka nie tylko na lekcjach, ale też w codziennych sytuacjach. Które biura podróży dają taką możliwość?

Na czym polegają kolonie językowe dla młodzieży?

Kolonie językowe nie zawsze oznaczają to samo. Zorganizowany wyjazd, na którym języka obcego używa się jedynie podczas lekcji, nie przyniesie lepszych efektów niż standardowy kurs w miejscu zamieszkania. Warto szukać obozów oferujących inne formy nauki m.in. gry terenowe, kontakt z native speakerami czy zakwaterowanie u miejscowych rodzin.

Najbardziej efektywny będzie obóz zagraniczny. Z reguły opiera się na codziennych lekcjach z lektorami lub native speakerami. Następnie grupa rusza w miasto, gdzie otrzymuje zadania zachęcające do używania języka.

Oferty obejmujące zakwaterowanie u miejscowych rodzin zmuszają do codziennych rozmów po angielsku.

Uczestnicy mieszkają w kilkuosobowych pokojach w domach native speakerów. Wspólne posiłki czy wieczorny relaks umożliwiają poznanie tradycji i kultury danej rodziny. W połączeniu z codziennymi lekcjami i wycieczkami tworzą efektywną mieszankę, która ułatwia przyswojenie języka w szybkim tempie.

Dokąd jechać na obóz językowy z nauką angielskiego?

Jeśli zależy ci na porządnej nauce języka angielskiego, najlepszą destynacją będzie Londyn. Nie tylko gwarantuje kontakt z brytyjskim akcentem, ale też wiele atrakcji m.in. ważny dla fanów Harry’ego Pottera peron 9 i 3/4, najważniejsze światowe muzea czy dzielnice znane z filmów, takie jak Camden Town i Notting Hill. Każde wyjście na miasto przyniesie liczne okazje do rozmów po angielsku. Młodzieżowe obozy językowe również w innych częściach Wielkiej Brytanii np. Cambridge i Brighton organizuje KochamWakacje.pl.

Mniej spodziewanym krajem odpowiednim do nauki angielskiego jest Malta. Za dużą zaletę uchodzi możliwość jednoczesnego plażowania, czego brakuje w Anglii. Kolonie na Malcie przeznaczone są dla starszych dzieci i skupiają się na jeszcze bardziej intensywnej nauce języka.

Jakich jeszcze języków możesz nauczyć się na letnim obozie językowym?

Obecnie standard stanowi znajomość dwóch czy trzech języków obcych. Naukę najlepiej zacząć w młodym wieku, kiedy umysł jest chłonny na wiedzę. Zagraniczny obóz będzie idealnym sposobem na poznanie podstaw lub podszkolenie umiejętności zdobytych w szkole.

W rozbudowanej ofercie biur podróży znajdziesz wyjazdy obejmujące naukę hiszpańskiego, francuskiego czy niemieckiego. Obozy odbywają się w krajach, gdzie dany język stanowi główny sposób komunikacji. Podobnie, jak w przypadku wyjazdów do Anglii, dają możliwość szlifowania umiejętności w codziennych sytuacjach.

Z reguły wyjazdy skupione na mniej popularnych językach są droższe, ale obejmują niezwykle efektywne metody. Bez wątpienia stanowią wartą rozważenia opcję, zwłaszcza dla osób, które angielski mają już w małym palcu.