Jaki wybrać czytnik do nauki angielskiego?

Artykuł sponsorowany

Czytniki elektroniczne zrewolucjonizowały rynek książek. Coraz więcej osób decyduję się na rezygnacje z tradycyjnych drukowanych wydawnictw na rzecz powieści w formacie epub lub mobi. Czytniki mogą być jednak przydatne nie tylko przy tradycyjnej lekturze, ale również w nauce. Dowiedz się, jak wybrać czytnik do nauki języka angielskiego.

1. Czytnik elektroniczny czy tradycyjny papier?
2. Czy czytnik elektroniczny sprzyja nauce?
3. Co wziąć pod uwagę przy zakupie czytnika?
4. Jak wybrać czytnik do nauki języka angielskiego?
5. Sposoby na naukę angielskiego z czytnikiem

Czytnik elektroniczny czy tradycyjny papier?
Czytniki elektroniczne cieszą się sporą popularnością, jednak nie wszyscy czytelnicy są ich zwolennikami. Wielu z nich wskazuje, że czytanie książek w tradycyjnej formie przynosi im większą przyjemność. Czytniki mają jednak wiele niezaprzeczalnych zalet, które dostrzegają nawet przeciwnicy technologicznych nowinek.
Tego typu urządzenie zwiększa przede wszystkim komfort czytania. Czytnik jest lekki, a dzięki wyposażeniu we wbudowaną pamięć, która standardowo ma od 2 do 8GB, może pomieścić wiele pozycji książkowych. Przez to nawet w trakcie podróży można mieć przy sobie ulubione lektury, bez nadprogramowego bagażu. Korzystając z czytnika elektronicznego, odchodzi również problem przechowywania książek w mieszkaniu czy domu.
Podczas czytania na czytniku nie ma znaczenie czy książka liczy 600, czy 200 stron – każda jest tak samo wygodna do przeglądania. Dodatkowo współczesne czytniki są zazwyczaj wyposażone w ekrany z tzw. elektronicznym papierem. Dla użytkownika oznacza to podobny komfort czytania jak w przypadku standardowego papieru. Brak w tym przypadku szkodliwego promenowania, które są cechą dostępnych w komputerach czy tabletach wyświetlaczy. Elektroniczny papier nie męczy oczu.

Czy czytnik elektroniczny sprzyja nauce?
Wiele osób może zastanawiać się, czy nauka przy pomocy elektronicznego urządzenia może być efektywna. Czytniki elektroniczne, w przeciwieństwie do komputerów czy smartfonów, oferują najczęściej mniej bodźców, które rozproszyć mogą uwagę ucznia. Ekrany z papierem elektronicznym, bez emisji niebieskiego światła, sprzyjają również koncentracji. Z tych powodów czytnik to dobra alternatywa dla tradycyjnych książek językowych.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie czytnika?
Wybierając czytnik, warto wziąć pod uwagę rozdzielczość ekranu, która wpływa na jakość i wyrazistość wyświetlanego tekstu. Najpopularniejsze rozdzielczości to 800 x 600 pikseli, 1024 x 758 pikseli, 1448 x 1072 i 1440 x 1080 pikseli.
Przydatne funkcje, które zwiększą komfort korzystania z czytnika to ekran dotykowy, a także możliwość połączenia się z internetem. Warto zwrócić uwagę również na ilość wbudowanej pamięci oraz dostępność slotów na kartę SD lub micro-SD.

Szeroki wybór czytników znaleźć można na https://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow.bhtml.

Jak wybrać czytnik do nauki języka angielskiego?

Przy zakupie czytnika przeznaczonego do nauki angielskiego warto wziąć pod uwagę kryteria wymienione w poprzednim akapicie. Oprócz tego warto jednak także zwrócić uwagę na cechy sprzętu, które ułatwią poznawanie nowych słówek. Do takich należy np. wbudowany słownik języka angielskiego. W takim przypadku wystarczy zaznaczyć nieznane słowo, aby poznać jego znaczenie. Słowniki dostępne są zarówno w wersji jednojęzycznej, dla bardziej zaawansowanych, jak i dwujęzycznej.

Wbudowany słownik to dopiero pierwszy krok. Warto zwrócić uwagę także na możliwość zaopatrzenia swojego czytnika w aplikacje do powtórki słówek. Połączenie jej ze słownikiem umożliwia bezpośrednie przesyłanie słownictwa do programu i tworzenie list, gotowych do nauki.
Na czytnikach Kindle dostępny jest również Kindle Store, dzięki któremu szybko można zaopatrzyć się w anglojęzyczną literaturę.

Sposoby na naukę angielskiego z czytnikiem
Częsty, najlepiej codzienny kontakt z książkami anglojęzycznymi to gwarancja szybkiego przyswojenia nowego języka.
W sieci znaleźć można również wiele zarówno płatnych, jak i bezpłatnych pozycji z klasyki literatury.
Warto zwrócić uwagę również na specjalne adaptacje literatury angielskojęzycznej, przystosowane specjalnie do potrzeb osób uczących się. Wśród takich pozycji znajdziemy np. lektury uproszczone, przystosowane do różnych poziomów językowych. Inny rodzaj książek do nauki angielskiego to książki oferujące wersje po angielsku oraz jej przekład na język polski. Dzięki temu można sprawdzić, jak dużo rozumiemy w obcym języku, a przy okazji porównać konstrukcje zdań. To książki odpowiednie również dla osób dopiero rozpoczynających naukę języka obcego.
Ciekawą opcją są również wydawnictwa z ćwiczeniami na końcu każdego rozdziału czy ze słownikami, gdzie znaleźć można tłumaczenia najtrudniejszych słówek. To dobry sposób na powiększenie własnego glosariusza.
W wersji na czytniki dostępne są również bardziej tradycyjne podręczniki do nauki języków obcych.
Połączenie czytnika z internetem umożliwia natomiast dostęp do oryginalnych anglojęzycznych artykułów.