Zagadki w języku angielskim

Łamigłówki i zagadki po angielsku moga być wykorzystane jako rozgrzewki, przełamanie lodów, jako część większej lekcji na konkretny temat lub jako ćwiczenie końcowe.

Zagadki zachęcają uczniów do krytycznego myślenia i pracy w zespole, w którym muszą ćwiczyć swój angielski, aby przekazać swoje pomysły, teorie i rozwiązania.

Zagadki można dobierać tak, aby skupiały się na różnych aspektach języka angielskiego. Na przykład, niektóre zagadki mogą wykorzystywać słownictwo, które chcesz powtórzyć swoim uczniom. Zagadki można również wykorzystać do wprowadzenia nowego słownictwa w zabawny i angażujący sposób. Łamigówki po angielsku mogą być również przydatne do nauki wymowy, pisowni, rymowania, a nawet nauczania idiomów angielskich.

 

Przykładowa zagadka jest idealna na rozpoczęcie lekcji, aby zachęcić uczniów do zastanowienia się nad literowaniem słów i do zapoznania się z alfabetem.

Riddle: How many letters are there in the alphabet?
Answer: 11 ( t-h-e a-l-p-h-a-b-e-t).

 

Kolejna zagadka, która nadaje się np. na lekcję dotyczącą pisowni miesięcy po angielsku, to:

Riddle: Some months have 30 and some 31 days. How many have 28 days?
Answer: All of them.

 

Zanim przejdziemy do listy łamigówek, jak w ogóle tłumaczymy zagadka po angielsku?

Najlepszym tłumaczeniem jest riddle. W języku angielskim istnieje jednak więcej określeń na słowo zagadka, np: puzzle czy mistery. Proszę pamiętać jednak, że mistery to bardziej tajemnica i w ogóle nie pasuje do wspomnianych tu łamigłówek. W kontekście trudniejszych łamigłówek moglibyśmy użyć brain teaser (łamigłówka).

Poniżej znajduje się kilka zagadek, które są szczególnie istotne dla uczących się języka angielskiego