Dlaczego nauka języka angielskiego jest ważna w dzisiejszych czasach?

Od kilkudziesięciu lat angielski funkcjonuje jako język międzynarodowy. Kiedyś w tej roli występowała łacina, francuski, a także esperanto. Około dwóch miliardów ludzi na świecie posługuje się dzisiaj angielskim, a półtora miliarda się go uczy. Stał się on językiem globalnym, za pomocą którego można porozumieć się w każdym zakątku świata. Stanowi uniwersalną drogę komunikacji na tematy polityczne, rozrywkowe, sportowe czy naukowe.

Razem z umiędzynarodowieniem biznesu, turystyki i wszystkich innych tego typu dziedzin powstała naturalna potrzeba posługiwania się jednym językiem, który umożliwi komunikację wszystkim ludziom. Dlaczego to akurat angielski odgrywa tę rolę w dzisiejszym świecie?

Wpływ na tę decyzję miało oczywiście wiele czynników, jednak najbardziej dominującym była kolonizacja. W XVI wieku Imperium Brytyjskie podbiło dużą część Ameryki Północnej oraz Australii, gdzie zaczęto używać języka angielskiego jako urzędowego. Z czasem posługiwanie się tym językiem zaczęło także wyznaczać status społeczny i rdzenni mieszkańcy nie porzucili narzuconego im angielskiego.

Krótka historia powszechności języka angielskiego

Rewolucja przemysłowa oraz kolonializm przyczyniły się do postrzegania Wielkiej Brytanii w kategorii mocarstwa. Pozwoliło to również na rozprzestrzenienie się ich języka na całą planetę. Poza tym język ten uległ także wielu zmianom w różnych miejscach świata, co spowodowało powstanie dialektów. Obecnie mamy do czynienia z różnymi odmianami języka angielskiego, które ewoluowały niezależnie od siebie.

Jak widać, ze względu na jego popularność nauka tego właśnie języka jest potrzebna i ważna. Nieważne, w jakim jesteś wieku i na jakim etapie swojego życia. Zawsze warto pomyśleć o nauce czegoś nowego, bo na rozwój nigdy nie jest za późno. Szkoła języków obcych to miejsce idealne, jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia i wiedzy. Nauczysz się tutaj zupełnie od podstaw, ale nie tylko. Możesz dołączyć do grup bardziej zaawansowanych i uczyć się np. od poziomu B1 lub B2. Znalezienie dla siebie doskonałego lektora może nie być zbyt proste. Łatwo można pogubić się w ogromie ofert internetowych czy reklam ulicznych i papierowych. Właściwie na każdym kroku ktoś proponuje korepetycje z angielskiego. Najlepiej jest więc zapytać o opinię bliskich znajomych lub sprawdzić szkoły językowe w Twoim mieście.

Czy każda szkoła językowa w Polsce prowadzi kurs angielskiego?

Biorąc pod uwagę popularność i powszechność tego języka, niemal pewne jest to, że każda z polskich szkół językowych ma w swoim programie kurs angielskiego – wyjątkiem są zapewne tylko te szkoły, które specjalizują się w jednym konkretnym języku lub specyficznej grupie językowej.

W większości szkół oferujących kursy językowej tych z angielskiego jest zawsze najwięcej i są one najbardziej zróżnicowane pod względem poziomu. Szkoły języków obcych często zatrudniają kilku lub nawet kilkunastu lektorów ze znajomością tego języka, tak, aby klienci i przyszli uczniowie mieli wybór i mogli sprawdzić, który z nauczycieli jest dla nich najodpowiedniejszy.

W centrum językowym Moose znajdziesz korepetytorów uczących takich języków jak: angielski, niemiecki, ukraiński, hiszpański, francuski, włoski, polski dla obcokrajowców oraz rosyjski. Na ich stronie internetowej można zajrzeć do zakładki „lektorzy”, gdzie poczytasz o wszystkich osobach zatrudnionych w tej firmie. Inne szkoły językowe na pewno również dają taką możliwość, jeśli tylko mają własną witrynę czy np. fanpage na Facebooku. Dzięki temu osoba zainteresowana pobieraniem lekcji w danej placówce dowie się czegoś o nauczycielach i być może wybierze kogoś dla siebie. Osoby te w krótkim opisie zamieszczają najczęściej swoje wykształcenie, doświadczenie, miasto, w którym mieszkają, a nawet zainteresowania.

Gdańsk – jakie kursy językowe możesz znaleźć w tym mieście?

Każde duże miasto to ogromny wybór szkół językowych oraz kursów. Zawsze jest także wiele osób, które podczas studiów filologicznych z danego języka udzielają też korepetycji. Gdańsk to jedno z wielu miast, w którym możesz skorzystać również z oferty Moose. To centrum języków obcych rozpoczęło swoją przygodę na rynku w 1994 roku we Wrocławiu. W tym mieście na Dolnym Śląsku powstał pierwszy oddział tej szkoły. Obecnie Biura Obsługi Klienta Moose znajdują się we wszystkich dużych miastach: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Opolu, Kielcach, Białymstoku, Częstochowie czy Lublinie. Natomiast przedstawiciele szkoły mają swoje oddziały także w mniejszych miastach całej Polski. Aktualnie szkoła ta zatrudnia aż tysiąc lektorów.

Jeżeli zdecydujesz się podjąć naukę w tym centrum językowym, na początku skorzystasz z dwutygodniowego okresu próbnego. Podczas jego trwania możesz zmienić przydzielonego Ci lektora, rodzaj kursu, a także całkowicie zrezygnować z nauki w tym miejscu. Lektorzy przygotują Cię do każdego egzaminu – matury, egzaminu ósmoklasisty, FCE, CAE itp. Możesz odbywać zajęcia w oddziale szkoły, w domu, a nawet w swoim miejscu pracy. Lekcje z dojazdem to żaden problem dla lektorów także wtedy, gdy mieszkasz pod miastem lub w mniejszej miejscowości niedaleko Gdańska, w której nie ma żadnego centrum językowego.