Co daje certyfikat cae?

Co daje certyfikat CAE?

Certyfikat CAE to skrótowa nazwa Certificate in Advanced English, którego posiadanie poświadcza, że posługujemy się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym, określanym przez CEFR jako C1. Jest to certyfikat międzynarodowy, honorowany w wielu miejscach na świecie. Do czego Ci się przyda?

Dlaczego warto posiadać certyfikat CAE?

Certyfikat CAE to dokument, który potwierdza Twoją biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim. Możesz przedłożyć go pracodawcy lub uczelni wyższej. Honoruje go i ceni wiele instytucji zarówno w Polsce, jak i na świecie. Posiadając certyfikat, stajesz się istotnym kandydatem dla wielu pracodawców. Oznacza to bowiem, że masz swobodę porozumiewania się w języku angielskim i bez problemu poradzisz sobie w pracy w środowisku anglojęzycznym. Certyfikat CAE może być nawet Twoją przepustką do pracy w zagranicznej firmie. Posiadanie certyfikatu językowego jest istotne również w sytuacji, gdy chcesz podjąć studia za granicą. Jeśli więc marzysz o edukacji wyższej w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych lub Australii, a w przyszłości widzisz się na stanowisku w międzynarodowej firmie, certyfikat CAE koniecznie powinien znaleźć się w Twoim CV lub życiorysie. Natomiast na polskiej uczelni certyfikat CAE zwalnia z konieczności uczęszczania na zajęcia z języka angielskiego. Co jest niezwykle ważne, certyfikat C1 Advanced jest ważny bezterminowo!

Gdzie przygotować się do egzaminu CAE w Katowicach?

Egzaminy Cambridge odbywają się w centrach egzaminacyjnych na całym świecie. Jeśli na bieżąco uczysz się języka angielskiego, czujesz się w nim pewnie i zwyczajnie to lubisz – to najprawdopodobniej najlepszy moment, aby podejść do egzaminu CAE. Niczym jednak do niego przystąpisz, zadbaj o to, by Twoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim były na jak najwyższym możliwym poziomie! W tym celu zdecyduj się na dedykowane kursy angielskiego, które przygotowują do zdania egzaminów językowych.

Jeśli chcesz podejść do egzaminu CAE, Katowice dają Ci taką możliwość! Postaw na profesjonalne kursy angielskiego Katowice o różnych stopniach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego. Szkoła Języki Katowice nie tylko otrzymała status Cambridge English Qualifications Trained Agent 2019, ale też przeprowadza PreTests, czyli próbne sesje egzaminacyjne na bazie oficjalnych materiałów Cambridge Assessment English oraz we współpracy z British Council przeprowadza profesjonalne egzaminy Cambridge w swojej placówce.

Jak wygląda egzamin certyfikacyjny CAE?

Egzamin CAE składa się w sumie z pięciu części (z których ostatnia jest osobnym egzaminem i najczęściej odbywa się innego dnia):

  • czytania ze zrozumieniem,
  • testu gramatyczno-leksykalnego,
  • pisania,
  • słuchania,
  • mówienia.

Egzamin sprawdza więc umiejętność rozumienia czytanego tekstu w języku angielskim – fragmentu książki lub wycinka z gazety. Z reguły są to teksty w pełni autentyczne. Konieczna do zdania egzaminu jest również umiejętność sformułowania wypowiedzi pisemnej, takiej jak esej, list tradycyjny lub elektroniczny, raport czy recenzja. Każda z tych form posiada indywidualne wyznaczniki, które powinieneś znać i zastosować podczas egzaminu. W części, w której sprawdzane jest rozumienie ze słuchu, będziesz słyszeć naturalny język angielski w codziennych rozmowach lub audycjach radiowych. W części ustnej będzie Ci towarzyszyć inny zdający, z którym będziesz prowadzić dialog tak jak i z egzaminatorem.

Przed egzaminem skorzystaj z materiałów udostępnionych przez szkołę językową. Na pewno pomogą Ci się skrupulatnie przygotować, a na egzaminie nic Cię nie zaskoczy. W trakcie egzaminu nie stresuj się! Podchodź spokojnie do każdego zadania, przypomnij sobie, czego dowiedziałeś się podczas zajęć w szkole językowej. Powodzenia!