6 korzyści, jakie odniesiesz, ucząc się angielskiego przez Skype

Powodów, aby zacząć uczyć się angielskiego przez Skype jest mnóstwo. Przede wszystkim znajdziesz lepszą pracę, bez problemu porozumiesz się z cudzoziemcem, zaczniesz być bardziej pewny siebie. To jednak nie wszystko, korzyści, jakie możesz odnieść dzięki lekcjom online jest o wiele więcej. My skupimy się na 6.

 1. Znajomość angielskiego to przepustka do świata

Już w XIX wieku Antoni Czechow stwierdził, że „bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. Mamy XXI wiek i zdanie to przemawia do nas z całą mocą. Po prostu umiejętność posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym jest niezbędna. To dzięki niej dostaniesz lepszą pracę, ponieważ wyróżnisz się na tle kandydatów, którzy nie mają takich kompetencji jak Ty. 

Kiedy znasz język, świat stoi przed Tobą otworem. Podróżujesz bez tłumacza i bez problemu porozumiewasz się z obcokrajowcami. To marzenie wielu osób, a Ty możesz je spełnić. 

Najlepsze jest to, że wielu ludzi tak naprawdę poznaje język, kiedy zaczyna się go uczyć online. Angielski przez Skype daje Ci ogromne możliwości - przyswajasz język mówiony, pisany i dodatkowo taki, którego na co dzień używają Brytyjczycy. 

2. Zagraniczne studia dzięki angielskiemu przez Skype

Marzysz o zagranicznych studiach? Bez znajomości języka nawet nie wybieraj się na uniwersytety w innych krajach. Ucząc się angielskiego przez Skype jesteś w stanie w szybkim tempie nadrobić zaległości i osiągnąć poziom, który pozwala swobodnie czytać, pisać i mówić w języku Szekspira. Wszystko dzięki doświadczonemu lektorowi i nowoczesnym technologiom. 

3. Angielski przez Skype jako pretekst, aby poznać nowych ludzi

Na to, aby poznać nowych ludzi nigdy nie jest za późno. Myślisz, że nauka angielskiego przez Skype to samodzielne, nudne wkuwanie? Nic bardziej mylnego! Dzięki lekcjom online nawiązujesz znajomości, które potem mogą przerodzić się w przyjaźnie. Przecież nie trzeba uczyć się z Polakiem - śmiało wybierz obcokrajowca (jeśli oczywiście Twoje umiejętności językowe na to pozwalają). 

4. Lekcje językowe online - zmieniają podejście do życia

Tak, lekcje angielskiego przez Skype potrafią zmienić Twoje podejście do życia. Przede wszystkim przestaniesz chodzić utartymi szlakami, ponieważ na tyle opanujesz język, że bez problemu zgłębisz kulturę i obyczaje Brytyjczyków. Co za tym idzie, przeczytasz wiele książek, artykułów i obejrzysz sporo zagranicznych filmów. Otworzą Ci się oczy na świat. Poszerzysz swoje horyzonty, poznasz sposób myślenia innych ludzi. To bardzo cenne doświadczenie. 

5. Angielski przez Skype a ćwiczenia dla mózgu

Nawet sobie nie wyobrażasz, jak nauka angielskiego przez Skype pobudza umysł. Kiedy przyswajasz nieznane dotąd słownictwo, tworzą się nowe połączenia w mózgu. Dzięki temu kolejna partie materiału zapamiętujesz szybko i na długo. 

Lekcje językowe online są dla wszystkich, jednak wiele korzyści dają one seniorom. Przede wszystkim poprawiają pamięć i koncentrację (udowodnili to badacze z Luksemburga). Dzięki temu są oni w stanie opóźnić lub zapobiec pojawianiu się takich chorób neurodegeneracyjnych jak Parkinson czy Alzheimer. 

6. Nauka angielskiego przez Skype - wpływa na zdolność podejmowania decyzji

Wpływ nauki angielskiego na zdolność podejmowania decyzji jest wprost nieoceniony. Już po kilku miesiącach regularnego przyswajania języka zauważysz łatwość w rozwiązywaniu problemów. Spojrzysz na nie z większym dystansem, który w języku badaczy nazywany jest dystansem poznawczym. Ucząc się nowych reguł gramatycznych, kształtujesz swoją zdolność krytycznego myślenia i realnego oceniania sytuacji, a to w dzisiejszych czasach jest niezwykle potrzebne. 

Nauka angielskiego przez Skype jest także wygodna, ponadto pozwala oszczędzić pieniądze i przełamać barierę językową. Dzięki kompetencjom językowym odniesiesz wymierne korzyści - znajdziesz lepszą pracę, zaczniesz studiować na zagranicznym uniwersytecie, ale także zwiększysz możliwości swojego umysłu. Warto.