Streszczenie do pracy licencjackiej

Witam proszę o pomoc w przetłumaczeniu streszczenia do pracy licencjackiej ponieważ mam z tym problem. Z góry serdecznie dziękuję!

Celem niniejszej pracy było zbadanie problemów cery łojotokowej oraz poznanie najskuteczniejszej metody redukcji łojotoku. Badania przeprowadzono w grupie 35 kobiet posiadających problem z cerą łojotokową w wieku zaczynającym się od 15 lat i wyższym oraz grupie 35 specjalistów posiadających wiedzę w zakresie kosmetologii, medycyny estetycznej oraz dermatologii w wieku od 19 lat i wyższym. Metodą badawczą zastosowaną w pracy były dwa kwestionariusze ankiety składające się każda z 23 pytań. Pytania te dotyczyły stanu skóry pacjentek, metod jej pielęgnacji oraz korzystania z usług salonów kosmetycznych/medycyny estetycznej przez kobiety biorące udział w badaniu. W ankiecie zapytano również o czynniki wpływające na nadmierne wydzielanie łoju oraz skuteczne metody pielęgnacji tego rodzaju skóry w gabinetach kosmetycznych/ medycyny estetycznej.
Z przeprowadzonych badań wynika, że najczęstszą przyczyną sprzyjającą powstawaniu łojotoku są zaburzenia hormonalne. Grupa 35 kobiet biorąca udział w badaniu korzysta z porad kosmetologów i dermatologów oraz większość z nich regularnie korzysta z ich usług. W redukcji łojotoku specjaliści najczęściej zalecają zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych oraz stosowaniem odpowiedniej pielęgnacji domowej każdego dnia. Najskuteczniejszymi peelingami w leczeniu łojotoku według pacjentów oraz specjalistów okazały się: kwas pirogronowy, salicylowy oraz migdałowy. W zależności od występujących problemów skórnych towarzyszących łojotokowi oraz efektów uzyskanych po zabiegu specjaliści dobierają kwas posiadający odpowiednie pH oraz jego stężenie.
W pracy zostały omówione również procedury wykonania zabiegu z wykorzystaniem peelingów chemicznych, postępowanie po zabiegu oraz najczęstsze powikłania mogące wystąpić po wykonanym zabiegu.


The aim of my study was to

The aim of my study was to investigate a problem associated with seborrhoeic skin and to find the most effective method for seborrhoea reduction. 35 women(...) were included in the study...

To było demo, po więcej zapraszam na stronkę www i do kontaktu.

pozdrawiam,