Jak mogę obliczyć ilość stron obliczeniowych?

Na poniższej stronie pojawiają się następujące wyrażenia:
http://www.golingua.pl/pomoc/

5. Czym jest strona obliczeniowa tłumaczenia?
Strona obliczeniowa jest to pojęcie, wg którego określa się objętość tekstu. Standardowo liczy ona 1500 znaków ze spacjami tekstu źródłowego w przypadku tłumaczeń zwykłych. Wyjątkiem są tłumaczenie przysięgłe, przy których strona obliczeniowa wynosi 1125 znaków ze spacjami tekstu wynikowego.
6. Jak mogę sprawdzić z ilu stron obliczeniowych składa się mój dokument?
Zakładając, że mówimy o tłumaczeniach zwykłych strona obliczeniowa zawiera 1500 znaków ze spacjami. Ilość stron obliczeniowych możemy obliczyć dzieląc ilość znaków ze spacjami z naszego dokumentu przez 1500 i zaokrąglając do połowy strony w górę.

Nie rozumiem o co chodzi w pojęciu: „zaokrąglając do połowy strony w górę”?
Na powyższej stornie pisze również
7. Jak mogę policzyć ilość znaków w dokumencie?
Do tego celu można użyć swojego ulubionego edytora tekstu. W przypadku popularnego MS Word z menu "narzędzia" wybieramy kolejno "statystyka wyrazów" -> "znaki ze spacjami".
Ja jednak chciałem zrobić to w ApacheOffice, OpenOffice, lub LibreOffice ( LibreOffice mam tylko po angielsku ).

Jedną z teorii którą poznałem głosi że w LibreOffice należy kliknąć na Plik. Potem właściwości, i wybrać w niej kartę o nazwie statystyka. Następnie należy odjąć liczbę znaków od liczby znaków bez spacji.
Z tego względu ściągnąłem Libre office, ( dla apple mac os x ) jednak nie udało mi się wprowadzić w nim języka Polskiego.
Po Angielsku wygląda to tak jak na fotce. Nie rozumiem czy dobrze to wszystko obliczam? Np, nie wiem czy to prawda że dokument mój ma wynik 32 strony ? Z tego co czytałem to strona rozliczeniowa tłumaczenia zwykłego to 1800 znaków ze spacjami, natomiast tłumaczenia przysięgłego 1125 znaków ze spacjami.
Obliczyłem to w następujący sposób
liczba znaków 173855 - liczba znaków bez spacji 141563 = 32373 stron obliczeniowych?
Czy w ten sposób prawidłowo obliczyłem wynik ze spacjami jak dyktują ogólne zasady tłumaczenia?


Nie wiem, jak jest w

Nie wiem, jak jest w wymienionych przez Ciebie programach, ale generalnie powinno wystarczyć podzielić liczbę znaków ze spacjami przez 1125. Wyjdzie liczba stron w języku wyjściowym (przynajmniej tak jest w word, czy innych programach do liczenia znaków)