Gramatyka

  • strict warning: Declaration of content_handler_field::element_type() should be compatible with views_handler_field::element_type($none_supported = false, $default_empty = false, $inline = false) in /home/martabf/domains/e-angielski.com/public_html/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of content_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render(&$values) in /home/martabf/domains/e-angielski.com/public_html/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field_multiple.inc on line 0.
Wszelakie zagadnienia związane z gramatyką języka angielskiego
Zestawienie czasów angielskich to podsumowanie najważniejszych charakterystycznych cech każdego z czasów angielskich, umiejscowione w tabeli.
W quizie pod tytułem "Najczęstsze błędy w angielskim" jest zdanie kończące się :"the police...coming." Należy wstawić are lub is. Wstawiam oczywiście are i w wynikach pokazuje mi tutaj błąd!
Na początku nauki, nauczyciele zazwyczaj mówią nam, że rzeczownik hair - jest niepoliczalny i występuje tylko w liczbie pojedynczej. His hair is long.
W trakcie przeglądania internetu aby się dowiedzieć kiedy w przymiotnikach stosujemy końcówkę -ed a kiedy -ing, niezmiennie widzę taką samą definicję.
Czy jeżeli chce określić grupę gdzie są zarówno zwierzęta jak i ludzie mogę użyć zaimka someone? Dokładnie chodzi o takie zdanie:
Witam, Moze ktos pomoze i stworzy stronę bierną z tych zdań. 6. Two exams/must/take/students/May 7. English/not teach/that school/at all 8. Three candidates/choose/to do the job/last week
Teoria jest już w innym wątku, więc daję zdania do poćwiczenia rozpoznawania czasów Present Simple i Present Continous.
Witam. Chciałbym się dowiedzieć które w napisanych zdań jest poprawne: "More than graphic" czy "More than graphics"? W tłumaczeniu chodzi mi o: "Więcej niż grafika".
Witam! Czy ktoś mógłby mi napisać które wyrazy są poprawne w tych zadaniach? I najważniejsze, dlaczego ? Np. Dlaczego w danym przypadku "skiing" a nie "to ski"? Bo w ogóle tego nie rozumie.
Czy użycie wyrażenia 'sth is made of' w kontekście jedzenia jest prawidłowe?np pytanie 'What is spaghetti made of?'jeśli nie, to w jaki inny sposób zapytać 'z czego jakaś potrawa jest zrobiona?'
Czytałam już bardzo dużo arytkułów o użyciu słowa feel.
'
Czy mozna napisac z apostrofem I' love you , czy to niepoprawnie?
Telephone stopped "ringing" when i entered the room. przestał dzwonić kiedy wszedłem - Dwie czynności w tym samym czasie.
Dzień dobry,
Witam wszystkich forumowiczów.
Które zdanie w stronie biernej jest poprawne i dlaczego? A może oba są poprawne? Bardzo proszę o wyjaśnienie. W jakim kontekście/kontekstach używamy tu czasownika grown...
Czy mogę powiedzieć 3 persons were invited? Powiedziano mi, że to błąd ale jak się wpisze w Google persons jest mnóstwo wyników
Czy zdanie "I have been looking for a job for a few months..." posiada dwa znaczenia?
Mógłby ktoś pomóc? Z góry dziękuje! In your notebook, complete the dialogue with was/wasn't and were/weren't. Dan: There < > a new show on TV ysterday. Kim: Really? What < > it?
Czesc, Mam pytanie, ktora wersja jest poprawna? Earrings weight is 2 g czy Earrings weight are 2g Dzieki z gory za pomoc
Szukam pomocy w rozwiązaniu 10 pytań z Gramatyki Opisowej j. angielskiego i 5 z syntaxu. Proszę o kontakt na esprit1@o2.pl
The shopping is in the kitchen- Zakupy są w kuchni :You' ve probably broken your leg when you fell off the bike- Prawdopodobnie złamałeś nogę kiedy spadłeś z roweru
Nauczycielka kazała nam przez święta powtórzyć "doczepki pytaniowe". Przejrzałem całą książkę do gramatyki, mój zeszyt, i nie ma ani słowa o czymś takim.
Jaka jest poprawna forma? I wish I was, czy I wish I were?
Witam! Mam takie pytanko odnosnie okresów warunkowych. W jednym z textow angielskich zobaczylam zdanie z konstrukcją *if + osoba+ will* . W szkole zawsze uczyli, że tak nie można bo to błąd.
Jest oto takie zdanie: 1. Unfortunately when he arrived i was just leaving so we had no time to speak. Myślałam, że poprawnie to zdanie bedzie brzmiało:
In my opinion healthily live is very important. To have a healthy lifestyle you should remember about a good diet and exercise as well.
Można zaczynać zdanie od for me?
I am so glad we have met. I like playing with you in the nursery but I also like spending my free time with you riding on ours scooters or playing on a playground.
Hej, Co myślicie o applikacjach pomagających w nauce języka angielskiego? Czy takie rozwiazania mogą być efektywne? Macie jakiś swoich fawórytow w tej kategoriii?
Witam wszystkich
1.What is needed is books. = What are needed are books. = What is needed are books. To co jest potrzebne to książki. 2.What I want is five cars. To co chce to pięć samochodów.
Witam, bardzo proszę o pomoc w prawidłowym przetłumaczeniu zdania: Czy wiesz co się stało? Jak podejrzewam mogę skorzystać z czasu Past simple: Do you know what happend?
Jako przykład musieliśmy podać jedno zdanie w każdym z czasów Perfect, i napisałem I had been driving for four hours when I saw a UFO Czy to ma sens? Czy jest poprawnie?
Witam, jak to jest z stopniowaniem STUPID? Czy poprawna forma to stupider, the stupidest, czy jednak jak mi sięwydaje, more stupid, the most stupid?
Witam, chciałem zapytać czy wyrażenie brzmiące w oryginale "I am not a good boy, I am a bootboy" można zapisać tak "I'm not good boy, I'm bootboy" i czy jest to poprawne językowo i gramatycznie?
Jest tu ktoś dobry z angielskiego, potrzebuje pomocy ? czeeść, jakaś osoba dobra z angielskiego pomogłaby mi rozwiązać zadanie z zalącznika http://pokazywarka.pl/e6niyo/
TO używamy w następujących sytuacjach: Destination - cel podróży “We’re going to Paris.”
Use the world given in capitals to form a word that fits in the gap. 1. Don't ........ the dishwasher with too many dishes. LOAD 2. The ball him hit so hard he was knocked ........ . CONSCIOUS
witam
Czy polskie znaki pojawiające się w naszym ojczystym języku literując po angielsku jakoś zaznaczamy?np. proszę przeliterować wyraz Bożena - bi, oł,zed, i,en, ej.
Witajcie. kożystając z poniższego linka możecie pobrać tabelę czasów angielskich. Jeśli chcesz wiedzieć jak skutecznie można się tych czasów nauczyć zapraszam do mojej szkoły.
Przyimki w języku angielsku - przykłady użycia:
Witam. Czy pomoże ktoś mi rozwiązać zadanie? Complete the sentences with the correct active or passive form of the verbs in brackets.
Mam dylemt z przetłumaczeniem zdania w mowie zależnej. "On oświadczył że nie sprowadzał do Polski samochodów, ponieważ jego firma importuje i sprzedaje tylko buty" Która forma będzie poprawna?
Mam w piosence text: "close the door", czy jeśli zmienię na "close a door" znaczenie będzie to samo?
Czy zdanie "How much are the two small sculptures?" - ile kosztują dwie małe rzeźby, jest poprawne chodzi mi czy słówko "The" tu jest dobrze wstawione, jest to zdanie z jakiegoś kursu.
Bardzo bym prosił o pomoc w tym zadaniu, ponieważ nie za bardzo rozumiem te czasy a pomoc by się przydała.Jestem zielony ponieważ byłem nieobecny w tym czasie w szkole.
I wont to learn English ;-)
Can – móc / potrafić zdanie twierdzące: I can – ja potrafię (mogę) You can – Ty potrafisz (możesz) She / he / it can– ona / on / ono potrafi (może) We can – my potrafimy (możemy)
Dlaczego mówi się: She's on time for work (a nie '...-the- work'), podczas gdy mamy zdanie np. He's late for the film, albo They're late for the party, używa się tego przedimka "the".
Witam, mam prośbę czy mógłby mi ktoś sprawdzić czy jest to dobrze napisane. Mam ułożyć zdania na temat co może być za 50 lat.
Witam! Mam prośbę bo muszę napisać list formalny o czymś ważnym. Czy mógłby mi ktoś pomóc poprawić moje błedy zwazane z czasem i nie tylko? byłabym baaardzo wdzięczna!
If Matt and Elena don't arrive at the party before 8 o'clock, they won't get anything to eat. Matt: Unless we're there at 8 o'clock we won't get anything to eat!
Witam i chciałabym wiedzieć dlaczego nie można odsłuchać ćwiczenia 5 i 6
Transform following sentence making them more empthatic. Use capitalisation. 1. She was late as she didn't hurry ( BECAUSE ) - Because she didn't hurry, she was late.
1. Ona zwykle robi zadanie domowe wieczorem. ( Present Simple ?) 2. Ona ma na sobie piekna sukienke. ( Present Continous?) 3. Kto nie jada ciasteczek (Present Simple ?)
I'm sure there are some grammar mistakes and some sentences should be chnaged. I'll be glad if someone help me to correct it. Thanks in advance.
Jaki naszym zdaniem jest najlepszy podręcznik do gramatyki?
Witam, mam mały problem z angielskim mam nadzieje ze ktos mi pomoze:) dostałam kilka zdan do zrobienia i nie wiem czym rozni sie pytanie WH questions od Subject questions.
Enjoy! :-) USE THE WORD IN CAPITALS AT THE END OF EACH SENTENCE TO FORM A WORD THAT FITS THE BLANK SPACE. 1. We had a marvellous holiday and our trip to the mountains was …………. FORGET
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć co jest niepoprawnie zastosowane w zdaniu: "He finally met the man he has admired since he was a child"
arise arose arisen powstawać, pojawiać się awake awoke awoken budzić się be was been być bear bore borne nosić, rodzić beat beat beaten bić become became become zostawać
Witam
Aby odsłuchać poszczególne fonemy kliknij na nie i poczekaj chwilkę. Lektor przeczyta fonem i poda słowo przykład.
Witam, zlecę odpłatnie opracowanie 16 zagadnień z tematyki "gramatyka opisowa" języka angielskiego. Osoby znające temat i chcące się tego podjąć proszę o kontakt: mppoznan@wp.pl lub gg: 4406932 pzdr.
Mam prośbe aby ktoś, kto zna te czasy (Present Perfect Simple i Present Perfect Continuous) wyjaśnił mi na czym polega różnica w ich stosowaniu.
Hej zastanawiam się czy poprawna jest konstrukcja: 'In my country is a lot of elefants' dokładniej chodzi mi o to gdzie jest podmiot w tym zadniu?
Kropki spotykamy głównie jako znak zamykający zdania i sygnalizujący skróty, ale mimo tej prostoty czeka na nas kilka niespodzianek. Zajmiemy się więc po kolei:
Tabelka poniżej pokazuje łatwą do zapamiętania stronę bierną: Kol 1 - strona czynna, kol 2 - dopełnienie w str czynnej stające się podmiotem w biernej, kol 3 - str bierna:
"The present perfect can be used similarly with ever, never, always, occasionally, often, several times etc. and since + a point in time, since + clause, or since, adverb:
Witam! mam następujące pytanko ;) Mówię w języku angielskim od 2 lat i mam małe pojęcie, kiedy robię błąd (machinalnie jak się dużo słucha i mówi to tak się potem chyba ma)
I. Put the verb into the correct form. 1. If I was offered the job, I think I _______________ it. (take) 2. I hate drivig. I’d much rather you _______________. (drive)
w zakładce - sprawdź swój poziom - na begginers - są złe odpowiedzi...tj robię test...ok...ale potem w wynikach są odpowiedzi na pytania których nie miałam...więc jak to jest???
Ostatnio dość często widzę na różnych stronach pytania
Mam pytanie. Czy napisanie w języku angilskim ja [I] z małej litery [i] to błąd? Proszę o szybką odpowiedź bo sie założyłam z chłopakiem;)
cześć.
Hejka Mam jedno małe pytanie... Ostatnio na lekcji mieliśmy przetłumaczyć zdanie ,,Czy jesteśmy wszyscy gotowi??''
czesc, czy mozna tak powiedziec? My husband snores soundly. My husband soundly in the bed.
Put the verbs in the brackets in the Past Simple. LISA’S LIFE STORY:
Hejka
Czy ktos moze pomoc mi z tymi dwoma zadaniami? Z gory dziekuje 1. Complete the sentens with the correct form of the verb: Przyklad: 1) I’d be very suprised if Tom (phone) phoned.
I do not know what I should start with.
Witam wszystkich,
Zad. 7 Complete each sentence, begining as shown, so that the meaing stays the same. 1. There was so much money uncertainty that the financial markets remained closed. (such)
Witam mam bardzo podstawowe pytanie... nie mogę znaleźć nigdzie jasnej odpowiedzi.
Opowiadanie, z góry dziękuję ;> Nie widać podziału na akapity One time I was going home from meeting. It was raining, dark and cold everywhere. I came in a park. Suddenly I saw something next to...
Jest chłodny, urokliwy, zimowy poranek a płatki śniegu przylepiaja mi się do twarzy. Idę do szkoły mijając brudne, martwe mury .
proszę o sprawdzenie tekstu z zastosowaniem present simple or present perfect
To moje zadanie domowe:) Proszę o sprawdzenie (wyrazy dużą czcionką to moja odpowiedź). Zad.1 Uzupełnij zdania, uzywając czasowników w piereszym okresie warunkowym.
Pisalem ten tekst ze 2 dni, poniewaz nie znam prawie w ogole angielskiego, teraz chcialbym kompetentnych osob zapytac czy zachowuje on sens z oryginalem, czyli najproscie mowiac, czy czytajacy to...
Bardzo prosze o sprawdzenie zadania! Pani już mnie uprzedziła,że weźmie mi do sprawdzenia a zależy mi na dobrych stopniach z j.angielskiego!
Witam,
Proszę wytłumaczyc mi kiedy używamy słowa "do" a kiedy "m
Witam Mam pytanie Wiem,że poprawnie jest I nave been to Greece. Ale czy nie może być I HAVE been in Greece. skoro jest I was in Greece. Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie? Proszę o pomoc,...
Moje pytanie pewnie będzie banalne, ale czy może ktoś rzeczowo wytłumaczyć kiedy używać "a/an" a kiedy "the" przed rzeczownikami w liczbie pojedyńczej?
Witam Chciałbym się zapytać jakie są różnice (jeśli są w ogóle) między probably a presumably. Słownik mówi, że znaczą to samo - kiedy które stosować?
witam. Na zajeciach mielismy zdanie The pen I lost __________________ {make} in HOng Kong.
hej, ostatnio na zajeciach mielismy cwiczenia gramatyczne i nalezalo wstawic odpowiedni czas. zdanie brzmialo:
Witam i dziękuje za nowy dział. Pomysł jest super i mam nadzieję, iż to Wam wypali.
Potzrbowalabym szczegolowego wyjasnienia gramatyki angielskiej ... poniwaz w ksiazkaach i rozmowkach <a mam teo sporo> nie ma ic kkonkretnego... prosze wiec zatem o jakies wyjanienie dotyczace...
Poszukuję od dłuższego czasu zestawienia wszystkich czasowników nieregularnych jakie są używane  w języku angielskim . Praktycznie w każdej publikacji znajduję nowe, nieznane mi czasowniki....
Witam   Jak w temacie piszcie jak się to stosuje i tp. -najlepiej podajcnie likn gdzie można coś o tym znależć-opisane po polsku.   Piszcie HI Good Luck