Recenzje po angielsku

Recenzje filmów, sztuk teatralnych, książek, itd

Recenzje po angielsku!

W tym dziale znajdują się często recenzje w języku angielskim. Szczególnie przydatne dla osób, które chcą zdać maturę z języka angielskiego, bądź przygotowują się do jednego z egzaminów językowych na poziomie.

Crash - recenzja filmu (film review)

The Crash - recenzja po angielsku
Są filmy, które pozostają w pamięci i nigdy nie znudzi się ich oglądanie. Ich przesłanie porusza, powoduje, że się o nim myśli. Wydaje mi się, że Crash jest właśnie jednym z takich filmów.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

A film review of 'Beautiful Mind'

Zadanie maturalne z angielskiego - recenzja filmu po angielsku
Recenzja filmu 'A Beautiful Mind' wraz z tłumaczeniem na język polski. Napisanie recenzji po angielsku, to jedno z zadań koniecznych do zdania matury z języka angielskiego.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

The Queen - recenzja

Recenzja po angielsku - nauka pisania recenzji
Dzisiejszy artykuł to recenzja filmu "The Queen" napisana przez Michała i Gabriele Oberdę. Po najechaniu na podkreślone słowa pojawi się ich tłumaczenie.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

The Da Vinci Code (recenzja filmu)

Recenzja po angielsku - nauka pisania recenzji DA Vinci Code
Mimo, że szał na filmy oparte na książkach Dana Browna już minął, myślę, że ta recenzja napisana po angielsku Wam się przyda! W końcu chodzi o to by czytać po angielsku, nie?
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Matura pisemna - recenzja czasopisma

Napisz recenzję Twojego ulubionego anglojęzycznego czasopisma. Uzasadnij swój
wybór, podkreślając jego przydatność w nauce języka angielskiego.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Matura - przykład recenzji


Napisz recenzję Twojego ulubionego anglojęzycznego czasopisma. Uzasadnij swój wybór, podkreślając jego przydatność w nauce języka angielskiego.

Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Comments

Idea pisania recenzji w

Idea pisania recenzji w języku angielskim jest dokładnie taka sama jak w języku polskim. Tak samo musi być wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. Tak samo nie zdradza się raczej wątków czy zakończenia, ale generalnie opisuje co jest zawarte w książce czy filmie. Istotne jest by nie było to streszczenie, ale tylko zarys fabuły. Powinna być ciekawa, napisana tak by zachęcić do obejrzenia czy przeczytania opisywanego dzieła.

Jeśli recenzja po angielsku jest zadaniem, np na maturze z języka angielskiego, to zazwyczaj określona jest liczba słów, jakie można użyć. Z tego co pamiętam, to jest to chyba tylko 200-300 słów, więc nie musi to być długie opowiadanie po angielsku.

Jeśli chodzi o język angielski, wiadomo, recenzja zazwyczaj pisana jest w czasie Present Simple. Można też w niej zawierać swoją opinię, a więc "in my opinion" czy "I think that". Generalnie napisanie ciekawej recenzji, czy to po polsku, czy po angielsku, nie jest łatwym zadaniem.