Quiz - Present Simple v Present Continuous

 

Poziom: 
B1
Liczba pytań: 15
Zaliczenie: 75%

Test sprawdzający znajomość czasów Present Simple oraz Present Continuous.

Więcej informacji dotyczących powyższych czasów, dzięki którym łatwiej będzie zrobić ćwiczenia, znajdziesz w lekcjach Present Simple oraz Present Continuous.

Test składa się z 15 ćwiczeń losowanych z puli pytań dotyczących Present Simple i Present Continuous, warto więc wykonać ćwiczenie kilka razy, żeby przerobić wszystkie pytania

Odpowiedzi do poszczególnych pytań pojawiają się od razu po kliknięciu NEXT. Kolejne pytanie jest pod odpowiedziami.

Aktualizacja: Dodaliśmy wyjaśnienia do wszystkich odpowiedzi, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie zrozumieć dlaczego w danej sytuacji został wybrany czas Present Simple czy Continuous.

 

Comments

Present simple present

Present simple present continuous ćwiczenia mamy zadane na święta, mimo że wydaje mi się że znam te dwa czasy, to jednak jak się robi ćwiczenia, to trzeba sporo pomyśleć. Myślę, że ten quiz nie jest dla początkujących, bo tacy skupiają się tylko na typowych cechach obu czasów, a tutaj już wychodzą różne szczegóły i nuanse. Fajny quiz, aczkolwiek, jak zwykle za mało. Ja bym chciała, żeby było jedno ćwiczenie i robię tak długo aż wszystko zrozumiem i mam spokój. Dotyczy to oczywiście też innych czasów i porównań, bo właśnie dzięki porównaniom najlepiej można zrozumieć różnice pomiędzy poszczególnymi czasami.

Robiłam kilka razy test z

Robiłam kilka razy test z Present Simple i Present Continuous i za dwoma pierwszymi razami poszło mi fatalnie, ale później już lepiej, więc nie wiem czy ćwiczenia były łatwiejsze, czy miałam po prostu więcej szczęścia. Ogólnie test porównawczy tych czasów, to jeden z najlepszych na tej stronie. Oby więcej miało taką formę i taką ilość pytań, jak ten.

Ćwiczenie z Present Simple i

Ćwiczenie z Present Simple i Present Continuous mogłoby mieć więcej zadań, teraz jest tylko 15 pytań w teście, a przecież jak ktoś chce sprawdzić czy dobrze zna te dwa czasy i chce sprawdzić czy ogarnia porównanie czasów present simple i present continuous to testy powinny zawierać mnóstwo przypadków i przykładów, bo to że ktoś zrobikilka ćwiczeń to nie znaczy że od razu zna czas. Więc jeśli można prosić - proszę o dodanie dodatkowych ćwiczeń do powyższego quizu, dzięki czemu stanie się on bardziej atrakcyjny dla uczniów, i przede wszystkim bardziej przydatny.

Jedno z ciekawszych ćwiczeń

Jedno z ciekawszych ćwiczeń dotyczące obu czasów teraźniejszych, szczególnie podoba mi się fakt, że odpowiedzi są od razu po zrobieniu każdego zdania, czyli wiemy już czy dobrze wybraliśmy Present Simple czy Present Continuous. W innych ćwiczeniach czy testach, odpowiedzi są na końcu, czyli tak na prawdę, robi się na szybko i nie myśli. Przynajmniej w moim wypadku. Zazwyczaj też po prostu sprawdzam ile zdań miałem dobrze ale już nie patrze które były poprawne. Mając odpowiedzi po każdym zdaniu - automatycznie sprawdza się czy było poprawne czy nie. Uważam, że wszystkie czasy powinny mieć tego typu testy, szczególnie porównujące poszczególne podobne czasy gramatyczne, żeby łatwiej było skumać różnice między nimi.