Quiz - ćwiczenia z HAVE GOT

 

Poziom: 
B1
Liczba pytań: 10
Zaliczenie: 75%

Test sprawdzający znajomość konstrukcji gramatycznej have got - zadanie składa się z 10 losowych pytań - ćwiczenia wyboru, uzupełniania, prawda/fałsz pobieranych z bazy ponad 50 pytań dotyczących konstrukcji z have got.

By rozpocząć interaktywne ćwiczenia z HAVE GOT, kliknij poniżej "start quiz".

Test z have got można wykonywać wielokrotnie, za każdym razem pytania są losowane, więc część nie powinna się powtórzyć.

 

Comments

Mam zadane na weekend

Mam zadane na weekend ćwiczenia z have got z książki, ale tu mi się lepiej robiło testy. W piątek przejrzałem sobie artykuł na temat have got, zrobiłem ćwiczenie na końcu, a dziś od rana zrobiłem 3 razy już ten test i za każdym razem każde pytanie dobrze. Wydaje mi się więc, że temat opanowany.

Czy jest możliwość podziału testów na poziomy trudności? Ten jest na B1, to może na B2?

błędna odpowiedź

w zdaniu My parent... a new... - ponieważ jest to liczba pojedyncza (parent) a nie mnoga (parents) właściwą odpowiedzią jest has got, a nie have got.

Kontrukcja have got - ćwiczenia

Z założenia ćwiczenia have got są stosunkowo łatwe, gdyż i sama kontrukcja jest łatwa. Faktem jest, że oznaczona jest na B2, zastanawiam się czy w ogóle nie powinna być skierowana dla początkujących. Wszystkie zadania z have got zrobiłem poprawnie i czuję niedosyt. Czy da radę wymyślić coś, żeby było trudniej?

angielski

co to znaczyyyyyyy