Popularny w języku angielskim Tik-Tok

Tik-Tok to powszechnie znana platforma rozrywkowa. Na samym początku jej istnienia była postrzegana jako medium społecznościowe dla nastolatków. Później — jako sposób marnowania czasu przez oglądanie głupich i śmiesznych, krótkich filmików. Obecnie coraz częściej mówi się o tym, że Tik-Tok można oglądać z korzyścią. Podobnie, jak w przypadku YouTube — sam wybierasz jakie kanały i filmiki oglądać. To, że format jest inny, nie oznacza, że ich treść i zawartość nie może być użyteczna. Dobrym przykładem mogą służyć takie kanały: 

  • @odnova.net — profil Karoliny Tuchalskiej-Siermińskiej, psychologa, która daje cenne wskazówki ze swojej dziedziny;
  • @brittanilancaster — profil Brittani Lancaster dla osób z zaburzeniami odżywiania;
  • salt_to_taste — kanał, gdzie można znaleźć przydatne life-hacki dla kuchni i domu;
  • direiellie — profil prowadzi Ellie, która uczy rysować każdego;
  • @soojinicoreana — kanał prowadzony przez Chingu Amiga do nauki języka koreańskiego.

To tylko nieliczne przykłady naprawdę użytecznych profilów na Tik-Tok, jest ich znacznie więcej.

 

Jakie kanały Tik-Tok najpopularniejsze?

Mimo tego, że da się odnaleźć profile do nauki różnych dziedzin, a także rozwoju osobistego, na Tik-Tok i tak przeważają kanały lifestylowe, rozrywkowe i komedialnie. Nie oznacza to jednak, że bardziej wartościowe treści są rzadkością, po prostu trzeba znać gdzie szukać. 

Jeśli chodzi o kanały do nauki, to najpopularniejsze z nich są dedykowane do nauki języka angielskiego. Takie treści odpowiadają różnym pokoleniom osób — od najmłodszych do najstarszych, przecież każdy uczy się angielskiego przez całe życie. Oto najlepsze kanały, które pomogą Ci udoskonalić wiedzę języka obcego: 

  • @hinthorn — profil prowadzi Greg, który wyświetla różne niuanse języka angielskiego, wymowę najbardziej skomplikowanych słów i wyrazów. Ten profil jest dedykowany osobom z zaawansowanym poziomem angielskiego.
  • @danu_polska — kanał prowadzony przez nauczyciela języka angielskiego Danu, który uczy codziennemu słownictwu i poprawnej wymowie powszechnie stosowanej leksyki.
  • @andreseningles — na swoim kanału Andrés nauczy idealnego wymawiania, a także szczegółów gramatycznych, wszystko w formacie pół-rozrywkowym.
  • @translation_sl — kanał do nauki od razu dwóch języków — angielskiego i francuskiego, pozwala nauczyć się gramatyce i ortografii.
  • @uspeak_angielski_z_iga — na tym profilu poznasz szczegółowe gramatyczne różnice pomiędzy różnymi wyrazami w języku angielskim.

Absolutnie każdy może odnaleźć swój idealny kanał Tik-Tok do nauki języka obcego, który będzie idealnie odpowiadać jego preferencjom i gustu, a także aktualnemu poziomowi wiedzy angielskiego. 

 

Nauka nie tylko przez Tik-Tok…

Tik-Tok jest bardzo nowoczesnym sposobem zdobywania wiedzy, a także bardzo efektywnym, jeśli chodzi o naukę angielskiego. Nie warto jednak zapominać o bardziej tradycyjnych metodach, które muszą iść z nim parze. Na platformie BUKI możesz znaleźć korepetytora z języka angielskiego, które pomoże Ci opanować wiedzę, wytłumaczy niuanse, trudne do zrozumienia i podpowie, jak uczyć się języka najbardziej efektywnie. Nie warto zapominać, że filmiki w Tik-Tok są nagrywane dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. Wówczas w trakcie nauki czegokolwiek bardzo ważne jest indywidualne podejście.