Artykuły po angielsku

Czytaj po angielsku!

Artykuły angielskie na poziomie B1 przeznaczone są dla osób, które zdołały już opanować podstawy angielskiego. Teksty wykorzystują większość angielskich czasów oraz całkiem rozbudowane słownictwo. Idealne miejsce dla osób, które uczą się do matury czy FCE i chcą podszkolić swoje kompetencje językowe.

Jest to najbardziej rozbudowany dział, z największą liczbą tekstów z przeróżnych dziedzin. Staramy się by były one ciekawe i przydatne. Słówka przetłumaczone są na końcu artykułu oraz po najechaniu na podkreślone słowo.

Jeśli po przeczytaniu któregoś z artykułów, stwierdzisz, że to jednak nie jest twój poziom, wybierz z dostępnych poniżej wyższy bądź niższy.

Pinacolada

Na plaży - artykuł po angielsku ze słówkami
Kiedy myślisz o wakacjach, co ci przychodzi do głowy? Jestem pewien, że to słońce, plaża, słyszysz fale, czujesz palący się piasek pod stopami, a twoje ciało skwierczy jak bekon na patelni. No właśnie, jak to jest? Artykuł po angielsku z tłumaczeniem trudniejszych słówek.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

A nightmare journey

Last summer my friends and I decided to go to Scotland for one week. There were four of us so we agreed that the cheapest means of transport for us would be a car.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

My holiday

I’m going to tell you an amusing story about what happened to me last holiday.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Children’s story

I am going to tell you a story that I often heard in my childhood.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Why are there so many car accidents?

opowiadania po angielsku poziom b1  Why are there so many car accidents?
Dlaczego w ostatnich latach liczba wypadków samochodowych wzrosła? Opowiadanie w języku angielskim.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

I used to steal double-deckers

Kiedy byłem dzieckiem, obserwowałem kierowców autobusów, marząc o byciu za kółkiem. Teraz miałem się dowiedzieć, jak to jest być kierowcą autobusu. W jednej chwili wpatrywałem się w czerwony dwupokładowy autobus, a w następnej skoczyłem na pokład. To było dziecinnie proste....
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Telling the truth

Mówienie prawdy może być cnotą, ale czy nie ważniejsza jest umiejętność mówienia kłamstw? Artykuł w języku angielskim z wytłumaczonymi najtrudniejszymi słówkami.
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)

Staggering Discovery in Stonehenge

Opowiadanie po angielsku na poziomie B1 - Stonehenge
Opowiadanie po angielsku 'Staggering Discovery in Stonehenge' składa się z czterech części znajdujących się poniżej. Autor: Adam Wójcicki.
 
Poziom: Średnio zaawansowany (B1)