Nauka angielskiego online

Coraz większe grono uczniów wybiera właśnie taką formę rozwijania swoich kompetencji językowych. Jakie zalety ma nauka angielskiego online, dzięki którym tak szybko zyskuje na popularności?

Ucz się kiedy chcesz i gdzie chcesz

Pierwszym powodem, dla którego nauka zdalna angielskiego zyskuje rzesze fanów, jest wygoda, która niewątpliwie idzie w parze z tą formą edukacji. 

Do tego, aby wziąć udział w zdalnych lekcjach angielskiego, wystarczy nam dowolne urządzenie z kamerką i mikrofonem, które możemy podłączyć do internetu. Dzięki temu praktycznie nie jesteśmy ograniczeni w żaden sposób jeżeli chodzi o miejsce, z którego łączymy się na zajęcia. Możemy połączyć się z biura w trakcie dnia pracy (jeżeli zgodzi się na to nasz szef), z domowego zacisza, lub dowolnego miejsca na ziemi gdzie akurat zdecydowaliśmy się spędzić nasz urlop - wystarczy skorzystać z platformy do nauki angielskiego. Nie ogranicza nas nic. 

Dodatkowo ucząc się z miejsca, gdzie jest to dla nas najwygodniejsze, łatwo połączymy pozostałe nasze obowiązki zawodowe oraz rodzinne z przyjemnością nauki nowych umiejętności. Oszczędzimy też sporo czasu i pieniędzy, które musielibyśmy wygospodarować, chcąc dojeżdżać do szkoły językowej, aby spotkać się z naszym nauczycielem twarzą w twarz. W końcu nie musząc nigdzie dojeżdżać, nie marnujemy czasu, tkwiąc w korkach, jak również nie wydajemy pieniędzy na paliwo, parkingi czy też bilety komunikacji miejskiej.

Nauka bez względu na trudności

Kolejną zaletą tego, że ze zdalnych zajęć językowych korzystać możemy z dowolnego miejsca na ziemi jest to, że mogą skorzystać z nich osoby, które do tej pory mogły czuć się wykluczone z tego typu aktywności. W pierwszej kolejności osoby, które zamieszkują rejony oddalone od większych ośrodków miejskich, w których to najczęściej usytuowane są szkoły językowe, dziś bez problemu mogą znaleźć szkoły i nauczycieli oferujących lekcje angielskiego online. 

Również osoby niepełnosprawne dla których często dotarcie na zajęcia językowe stanowiło ogromne wyzwanie, dziś bez problemu mogą rozwijać swoje kompetencje językowe, a umożliwia im to właśnie nauka zdalna.

Kursy językowe szyte na miarę

Dzięki temu, że nauka odbywa się zdalnie, nauczyciel ma dużo większe możliwości dopasowania procesu do naszych potrzeb. Począwszy od terminu zajęć – skoro ani my, ani nauczyciel nie musimy nigdzie dojeżdżać, możemy umówić się tak naprawdę na lekcje o dowolnej, pasującej nam porze dnia. Na używanych podczas zajęć metodach, często urozmaicanych interaktywnymi grami i zadaniami domowymi udostępnianymi w różnego rodzaju aplikacjach do nauki języka. Tym samym nasza nauka staje się jeszcze bardziej efektywna i ciekawsza. 

Nauka angielskiego online jest mniej efektywna

Powyższe stwierdzenie ma wielu zwolenników, jednak w dużej mierze mija się ono z prawdą. Nie ma żadnych dowodów na to, że nauka zdalna języka jest mniej efektywna od tej, która odbywa się w sali zajęciowej. Powszechnie dzisiaj używane metody bezpośrednie bazujące głównie na konwersacji w języku docelowym świetnie udaje się przenieść w środowisko wirtualnej sali lekcyjnej. 

Sprawdź: Angielski dla dzieci w Tutlo!

Dodatkowe wykorzystanie multimedialnych narzędzi do nauczania sprawia, że zajęcia zdalne mogą być o wiele ciekawsze i interesujące co również korzystnie wpływa na efektywność tej formy nauczania.

Ucząc się zdalnie, najprawdopodobniej będziemy mieli również bardziej bezpośredni kontakt z naszym nauczycielem, który z pewnością odpowie na wszelkie nasze pytania i rozwieje nasze wątpliwości czy to gramatyczne, czy leksykalne za pomocą komunikatorów lub maili poza wyznaczonymi terminami spotkań. 

Wszystko to sprawia, że zdalna nauka angielskiego staje się doświadczeniem doprawdy zindywidualizowanym i skrojonym na miarę.

Poznawaj ludzi z całego świata

Nauka zdalna otwiera przed nami również możliwość poznawania i uczenia się z ludźmi z całego świata, a tym samym również łatwiejszy i szerszy dostęp do native speakerów, którzy chętnie zgodzą się na to, aby zostać naszymi nauczycielami. 

Nauka zdalna angielskiego nie tylko pomoże nam przełamać nasze bariery językowe, ale również poznać nowych ciekawych ludzi, z którymi z pewnością będziemy mogli zbudować długotrwałe relacje.