Kurs angielskiego dla początkujących (od zera)

Darmowy kurs angielskiego dla początkujących (od zera) od e-angielski.com przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zaczynają naukę języka angielskiego. Staramy się układać lekcje tak, by robiąc je po kolei, uczeń wchodził na coraz wyższy poziom i wykorzystywał wiedzę z poprzedniej lekcji w każdej następnej.

Jak się uczyć angielskiego korzystając z tego kursu dla początkujących

Lekcje przyfotowane są tak, że każda stanowi odrębny temat. Staramy się, by każda następna lekcja była odrobinę trudniejsza od wcześniejszej, tak by uczeń czuł, że zdobywa nową wiedzę i przyswaja nowe materiały. Uczyć się można jednak też wykorzystując poszczególne lekcje, niekoniecznie po kolei. Przykładowo, często wybierana lekcja to opis zagadnienia have got, która jest 16 z kolei.

Z czego składają się lekcje

Każda lekcja składa się z opisu zagadnienia, ćwiczeń, fiszek (czyli nauce słownictwa), testów i ćwiczeń sprawdzających zrozumienie zagadnienia oraz nagrań z poprawną wymową. Część lekcji zawiera odnośniki do artykułów szerzej opisujących dane zagadnienie bądź osobnych quizów.

Jaki jest zakres materiału

Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, zaczynamy od A1, poprzez A2, aż do poziomu B1. Lekcje na wyższym poziomie dostępne są w innych kursach na naszej stronie.

Lekcje zawierają materiały pozwalające poznać dni tygodnia po angielsku, liczby, pory roku, alfabet, zwroty grzecznościowe, podstawy gramatyki i sporo ciekawych słówek.

Przerobienie wszystkich lekcji, da Wam nie tylko solidną bazę do dalszej nauki, ale i wystarczy, by przeprowadzić rozmowę w języku angielskim.

Nie obiecujemy, że po przerobieniu tych lekcji będziecie mówić płynnie po angielsku, gdyż takie rzeczy pojawiają się tylko w reklamach płatnych szkół, ale gwarantujemy, że jeśli poświęcicie te kilka minut dziennie na naukę angielskiego, szybko zauważycie poprawę.

Spis lekcji zawartych w kursie angielskiego znajduje się poniżej

.

Zobacz również kurs języka angielskiego w mp3 - Czasy gramatyczne

Warto również jednocześnie uczyć się słówek z działu: 1000 najważniejszych słówek


Odpowiedzi
Bardzo pomocne dla mnie bo

Bardzo pomocne dla mnie bo jestem na początku nauki.

Dziękuje bardzo za stronę

Dziękuje bardzo za stronę kursy języka angielskiego za darmo. Dzięki Wam nauka angielskiego nie tylko nie wymaga ode mnie kupowania drogich podręczników, ale też powoduje że chce mi się uczyć. Wiele osób rezygnuje już z tradycyjnych podręczników, gdyż nauka online daje znacznie więcej możliwości. Już nie chodzi nawet o same ćwiczenia, choć te faktycznie to pierwsza rzecz o jakiej się myśli, ale wszelakiej maści nagrania słówek, poprawna wymowa, mnóstwo interaktywnych ćwiczeń. Brakuje mi trochę apki, używam czasami dualingo, ale nie jestem do niej przekonany. Dziwię się, że macie tyle materiału online za darmo, a nie ma żadnej aplikacji z waszymi słówkami. Dziwne.

Mi zdecydowanie najlepiej

Mi zdecydowanie najlepiej angielskiego uczy się teraz na stronie mimo iż kiedyś zaczynałam właśnie tutaj :) Na etutor z pomocą ich systemu nauki słówek pierwsze 500 najważniejszych angielskich słów udało mi się opanować w zaledwie dwa tygodnie :)

Brakuje mi tutaj niestety

Brakuje mi tutaj niestety multimedialnych lekcji i ćwiczeń oraz skutecznego systemu do nauki angielskich słówek, podobnego do tego, który przykładowo można znaleźć po darmowej rejestracji na stronie tego kursu angielskiego
Poza tym jak na darmowe materiały to całkiem OK, więc będe tutaj czasem wracał :)

Przerobiłem kilka lekcji na

Przerobiłem kilka lekcji na tej stronie - są OK. Za darmo są wszystkie pełne lekcje angielskiego na każdym z poziomów zaawansowania. Dodatkowo mogę wykonywać ćwiczenia i uczyć się nowych słówek ze słownikiem. (Ja dodaję je do powtórek i uczę się ich poprzez mobilną aplikację na telefonie w drodze do szkoły).

Nauka języka angielskiego to

Nauka języka angielskiego to obecnie jedna z najważniejszych rzeczy. Bez znajomości angielskiego tak na prawdę nic nie możemy zrobić. Nie chodzi już nawet o wyjazd do pracy do Wielkiej Brytanii, ale chociażby o znalezienie pracy w Polsce czy wyjazd na wakacje. Sam pamiętam jak będąc za granicą dostałem wręcz rozwolnienia z nerwów jak miałem kupić bilet. Wtedy postanowiłem, że czas się wziąć za naukę angielskiego i ten właśnie prosty kurs był pierwszą rzeczą za jaką się zabrałem. Nie ma wiele lekcji, ale na początek wystarczy. Zresztą jest mnóstwo materiałów do nauki angielskiego więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dziękuje twórcom strony za kawał dobrej roboty.

Wreszcie angielski za darmo,

Wreszcie angielski za darmo, który mi odpowiada. Proste lekcje, bez zbędnego ględzenia o jakiś wyjątkach, których nawet Anglicy nie wiedzą, czy milione identycznych ćwiczeń. Bardzo mi się podoba.

Słuchajcie, jeżeli chcecie

Słuchajcie, jeżeli chcecie szybko nauczyć się angielskiego to absolutnie nie rozpoczynajcie nauki w sposób jaki uczą w szkołach, czyli nauka przypadkowych słówek (alfabet, nazwy zwierząt, kolory...) oraz gramatyki.

Zdecydowanie najlepsze (i najszybsze) efekty przynosi nauka 1000 najczęściej używanych angielskich słów, bo ich opanowanie gwarantuje nam rozumienie angielskiego nawet w 80%. To absolutna podstawa dla każdego kto chce w szybki sposób mówić po angielsku i rozumieć co ktoś do nich mówi.

Następnie po ich opanowaniu uczcie się całych angielskich zwrotów (i tu również najlepiej wybierać te najczęściej używane). Gwarantuję Wam, że wystarczy takie zwroty słuchać (wraz z ich polskim tłumaczeniem), aby móc później automatycznie ich używać w danej sytuacji.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale jeśli znasz najważniejsze angielskie zwroty oraz słówka, to dogadasz się w większości sytuacji po angielsku. Ja dokładnie według tego schematu najpierw w ciągu kilkunastu tygodni nauczyłem się podstaw angielskiego, a po jego opanowaniu w ten sam sposób opanowałem podstawy niemieckiego.

Ps. Pamiętajcie nie warto uczyć się dużo... warto uczyć się mądrze!

Dotychczas nie znalazłem

Dotychczas nie znalazłem lepszego kursu angielskiego dla początkujących od tego na stronie
Uczę się tu słówek, gramatyki i wykonuję ćwiczenia w dostępnych lekcjach i już po dwóch miesiącach rozumiem prawie wszystko, potrafię już mówić i trochę pisać po angielsku, a byłam kompletne nemo z angielskiego.

Mimo iż korzystałem

Mimo iż korzystałem dotychczas z wielu darmowych stron i kursów do nauki angielskiego przez Internet
(z lekcji na tej stronie również) to jednak muszę przyznać, że jak dla mnie to zdecydowanie najlepsza strona do nauki w necie...