Pomoc w tłumaczeniu listów

Witajcie,
Mam do przetłumaczenia kilka listów - nie długich, już kilka zrobiłam jednakże nie jestem pewna czy oddałam to zrozumiale, porównując z listami angielskimi.
Bardzo proszę o sprawdzenie, ewentualnie wskazówki, które mogłyby bardziej zrozumiale oddać tłumaczenie tych tekstów.

List 1

Dear janice,
Just a quick thank-you note for hosting my intervention last week. The house was, as usual, exquisite. While it is never easy to hear that one's drinkingis like a rapacious demon eating away at the souls of all who encounter it, it is nice when it happens in a tastefull setting. And kudos, by the way, on the new sectional and ottoman. Just stunning. It occurs to me I might have forgotten to mention it during that string of expletives and insults aimed at your physical appearance. But, really, mocha suede was the way to go and it looks fabulous.
Also, so thoughtful of you to serve your signature deviled eggs. They were delicious. And, regrettably, aerodynamic. Fingers crossed that the club soda worked its magic!

Ten krótki list jest podziękowaniem za zorganizowanie (ugoszczenie?) mojej interwencji w ubiegłym tygodniu. Dom, jak zwykle był wspaniały. Natomiast wiadomość, że picie jest jak drapieżny demon, zjadający duszę tych którzy na niego natrafią, była trudna do przyjęcia. Pomimo tego, miło było ją usłyszeć w gustownym otoczeniu.
Przy okazji, należy się Tobie pochwała za nowy narożnik i nową otomanę. Po prostu oszołamiające. Właśnie doszło do mnie, że podczas wiązanki przekleństw i obelg na temat Twojego wyglądu, zapomniałem o tym wspomnieć. Ale, naprawdę, dobra robota z tym kawowym zamszem, wygląda znakomicie. Miło z Twojej strony, że poczęstowałaś nas swoimi (signature??) faszerowanymi jajami. Były bardzo smaczne, ale niestety łatwo wyślizgiwały się z rąk. Mam nadzieję (czy trzymam kciuki??), że soda oczyszczona dokonała cudów.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Tłumaczenie potrzebne na ten weekend.

Jak wyżej napisałam mam tych listów jeszcze kilka - na ten sam temat, koleś dziękuje kolegom i koleżankom za zorganizowanie interwencji w związku z jego alkoholowym problemem. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś zechciał podać swój mail lub inny kontakt, co bym przesłała resztę do sprawdzenia. Ogromne dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.
Pozdrawiam
Hania
ps. w razie potrzeby proszę o kontakt na [email protected]