Od czego zacząć?

Witam. Po 20 paru latach od ukończenia liceum chciała bym powtórzyć materiał i potrzebowała bym podpowiedzi jak się w tym całym ogromie informacji językowej znaleźć. Możecie coś zasugerować co do kolejności moich działań by wszystko miało ręce i nogi i było zgodne z tym jak poziom języka będzie się zwiększał? Nie chcę bezmyślnie skakać po tematach.Lubię uporządkowane działania. Gdzieś zrobiłam test znajomości i wyszedł mi poziom A2.Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Podobne artykuły

Mój sposób na szybki angielski dla początkujących.

Naukę angielskiego jak również każdego innego języka najlepiej rozpoczynać od poznania 1000 najważniejszych angielskich słówek ponieważ wpływa to na szybkie i wymierne efekty w postaci rozumienia angielskiego.

Następnie po ich opanowaniu nauka całych zdań i zwrotów i też najlepiej tych najczęściej wykorzystywanych (tym sposobem uczymy się tego co będzie nam potrzebne najbardziej u da najlepsze efekty). O tej metodzie pisałem w jednym artykule na swojej stronie: Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku

To według mnie najszybsza droga do zdobycia umiejętności rozumienia i mówienia po angielsku w stopniu umożliwiającym komunikację po angielsku za granicą.

Pozdrawiam LukLev

Jeśli nie masz pomysłu, jak

Jeśli nie masz pomysłu, jak się uczyć, to rób po kolei materiały z książki na swoim poziomie, bądź też jedź po kolei lekcje.

Poziom a2, czyli podstawy znasz, powinnaś rozumieć sporo rzeczy.

Ja bym sobie codziennie przejrzał lekcję tutaj:
http://www.e-angielski.com/codzienne-lekcje
Każdego dnia jest nowa lekcja. Są trochę trudniejsze niż a2, ale też chodzi o to by coś z siebie dać więcej. Czytanka z listeningiem, ćwiczenia, nowe słówka

Jeśli za trudne, przejrzyj dział kursy i zrób po kolei każdą.

Warto uczyć się na bieżąco słownictwa, np http://www.e-angielski.com/kolokacje-lista - przykłady, kontekst, wymowa

Dużo czytaj. Poszukaj książki dla początkujących (w sensie czytanki) . Zobacz np Alicje w Krainie Czarów (z wymową) - jak za trudne, sprawdź coś łatwiejszego

http://www.e-angielski.com/powiesciebooki/audiobook-alice-wonderland-lewis-carrol

Bardzo dziękuję za

Bardzo dziękuję za podpowiedzi .Ze mną problem jest taki,że kiedyś byłam na etapie prowadzenia korespondencji,czytania gazet i książek.Mam nawet ich sporo w domu jednak nastąpiło coś takiego,że czym dalej szłam w język tym bardziej czułam do niego niechęć i miałam poczucie ,ze coraz mniej rozumiem.Coś jakby mnie ten język zaatakował.brakuje mi też i to chyba najbardziej mówienia.Znów po tych 20 paru latach przyszło mi stanąć przez Amerykaninem i jest blokada.Jak ktoś zapyta -jak bym to powiedziała,to powiem,że nie wiem,a jak mi już to powiedzą to okazuje się ,że znam te słowa. Ehhh trudno będzie pokonać efekt plateau.jeszcze raz dziękuję.