Matura

Witam:) w przyszłym roku mam zamiar zdawać rozszerzoną maturę z j. angielskiego. Podjełam tę decyzje właśnie niedawno, znalazłam nawet w internecie opis matury oraz zakres wymagań na mature podstawową oraz rozszerzoną. Pomyślałam że pójdę do mojej pani od korepetycji żeby mi przygotowała słownictwo z danych punktów i bym zaliczała u niej co 2 tyg. Ale z drugiej strony dobrze by było jakbym zaczęła się uczyć słówek już w wakacje. Nie wiem od czego zacząć oraz skąd wziąć jak najwięcej słówek z danych dziedzin oraz jak wogóle przygotowywać sie do matury ROZSZERZONEJ. Prosze o pomoc:) z góry dziękuję:)


Odp Matura

Po pierwsze proszę nie wprowadzać w błąd pytających. Podstawowym błędem popełnianym przez maturzystów jest oparcie sie tylko na jednym źródle. Różni autorzy przedstawiają te same kwestie trochę inaczej.

Po drugie szczegółowa analiza syllabusa z CKE to podstawa przed przystąpieniem do przygotowań maturalnych. Nie jest to moja prywatna opinia.

Po trzecie miałem okazje (ja lub znajomi nauczyciele) przygotowywać z polecanej książki, jest tam wiele niedoskonałości ale o tym nie będę się rozpisywał.

Po piąte rozumiem Pańskie dobre chęci ale proszę pamiętać, że dobór niewłaściwych materiałów przynosi opłakane skutki. Osobiście w swojej pracy z maturzystami opieram się na testach i syllabusach z CKE - wyniki mnie i moich uczniów zadowalają.

Po czwarte 'słóże' moja gafa - przepraszam.

Pozdro 'intermidiate' :)

Dominik (www.jezykangielski.org

"słóżę" radą Daruj

"słóżę" radą Daruj sobie te wszystkie sylabusy kosztem czegoś naprawdę wartościowego. Najlepiej jakbyś wzięła coś sprawdzonego jak np New Headway'a poziom advanced (żeby Cie nikt nie zaskoczył) lub upper-intermidiate. Nie wiem jaki masz tam poziom..warto kupić z ćwiczeniówką tak czy siak, nawet na przyszłość. Jak nie masz kasy to zawsze możesz ściągnąć z sieci. Skorzystaj z linku http://www.esnips.com/doc/5aa8934e-d212-4b75-be13-9a56f43560e9/New-Headway---Advanced---Students-Book/?widget=documentIcon

Pozdro

Matura

Pytanie zadane dość ogólnie tzn. przygotowanie do matury to dosć obszerny temat. Proszę może sprecyzować pytanie. Myślę, że na www.e-angielski.com znaleźć można sporo materiałów. Proponuję najpierw zapoznać się z aktualnym syllabusem dostępnym na stronie CKE (www.cke.edu.pl). W przypadku wątpliwości słóżę radą.

Pozdrawiam

Dominik

[email protected]