Jak efektywnie wykorzystać blog

Ostatnio przegladałem różne strony poświęcone nauce języka angielskiego i zaciekawił mnie blog na stronie BBC.

Całość polega na tym, że w kżdym miesiącu wybierany jest jeden blog tzw. studenta. Student zobowiązuje się pisać często w swoim blogu przez cały miesiąc (najlepiej każdego dnia). Jednocześnie równolegle prowadzony jest blog nauczyciela, który zwraca uwagę na błędy studenta. Korzysć jest nie tylko dla studenta, ale również dla innych czytających.

Może by coś takiego wprowadzić na tej stronie? Co o tym sądzicie?


Ogolnie to np ja bardzo

Ogolnie to np ja bardzo chetnie sprawdzam blogi uzytkownikow. Niestety nic ciekawego na nich sie nie pojawia, wiec i nie ma co sprawdzac, a sporo ludzi nawet piszac cos w ogole nie zagladaja do slownika, ani nie dbaja o gramatyke. A przeciez o to chodzi w blogu by sie uczyc, wiec powinno sie myslec przy pisaniu.

No w sumie pomysł fajny...

No w sumie pomysł fajny... Jednak wydaje mi sie ze na tej stronie niepotrzebny. Przecież dodając wpis do bloga można zaznaczyc, że nie ma sie pewności co do poprawnosci tekstu. Wtedy każdy kto zauważy błąd moze zostawic swoja opinie w komentarzu - wtedy różwnież wiadomo co sie zrobiło źle. Równocześnie można poprawiac innych co także pomaga w nauce (dostrzeganie błędów w innych blogach).