Recent comments

 • Reply to: Quiz - ćwiczenia z HAVE GOT   1 week 17 hours ago

  w zdaniu My parent... a new... - ponieważ jest to liczba pojedyncza (parent) a nie mnoga (parents) właściwą odpowiedzią jest has got, a nie have got.

 • Reply to: Passive Voice - strona bierna   1 week 6 days ago

  Niezarejestrowana czytelniczka wrote:
  Hej, mam pytanko dotyczące ćwiczeń, a w zasadzie ostatniego przykładu.
  "You should have taken an umbrella"
  Dlaczego poprawną odpowiedzią jest: "An umbrella should have been taken" a nie ...an umbrella should has been taken.. Umbrella to liczba pojedyncza.
  Proszę o odpowiedz :)

  Ponieważ po czasownikach modalnych jakim jest 'should' wstawiamy bezokolicznik .

 • Reply to: Jak zacząć mówić w języku angielskim - przełamanie bariery przed mówieniem   2 weeks 20 hours ago

  Myślę, że wiele z nas ma problem z tym jak zacząć naukę. Gdy już zacznie to mam wrażenie, że uczymy się wszystkiego na odwrót.
  Warto zacząć naukę języka od praktyki porównanie małych dzieci jest tutaj jak najbardziej słuszne. Dzieci uczą się naturalnie nie zaczynają nauki od gramatyki co to przydawka itp ba założę się, że dużo polaków też o tym może nie wiedzieć.

  U mnie sprawdziła się NAUKA ANGIELSKIEGO METODĄ DZIECKA, dzięk takiej praktycznej nauce tego języka przełamałam barierę i zaczęłam gadać po porostu gadać. Zajęło mi to 2 miesiące.
  Serdecznie polecam sprawdzić.

 • Reply to: Lekcja 4 - Odmiana To Be   2 weeks 5 days ago

  admin wrote:
  Wydawało się nam to oczywiste, że skoro jest podane BE to znaczy że trzeba wstawić Be w odpowiedniej formie (is, are), a skoro jest dodane NOT to znaczy że będzie to przeczenie, czyli odpowiedzią może być is not/isn't, are not/aren't

 • Reply to: Kiedy -ed kiedy -ing.   3 weeks 1 day ago

  Hello:) No przecież musiała gdzieś się znaleźć na drodze poszukiwania informacja, że ED to IMIESŁÓW bierny, a zatem co zostało zrobione. Stąd wyłączony komputer, itd. :) Hope - pomogłam :) Powodzenia:)