Recent comments

 • Reply to: Popularne słowa na literę Y, Z   1 week 3 days ago

  Dodatkowe ciekawe słowa na literę Z to

  zillion - niewyobrażalna liczba, nieokreślona ilość

  Angielskie słowa na literę Y:

  youngster - młodzieniec
  yummy /ˈjʌm.i/ - pyszny
  yell - krzyczeć

 • Reply to: Quiz - FCE - Reading skills - Social Network   2 weeks 2 days ago

  Dobre ćwiczenie do FCE, choć jeśli ktoś poważnie myśli o zdaniu FCE na dobrą ocenę, to wielu nauczycieli zachęca do robienia ćwiczeń na wyższym poziomie, np ćwiczenia CAE czy ćwiczenia do IELTS.

 • Reply to: Quiz - Powtórka z czasów - All tenses revision   2 weeks 2 days ago

  Fajnie, że jest test ze wszystkich czasów, ale wydaje mi się zbyt trudny. Co prawda, zdaje sobię sprawę, że ktoś kto robi test sprawdzający znajomość czasów angielskich ma już jakiś poziom, ale przydałby się test porównujący wszystkie prostsze czasy, posiadający wyjaśnienie dlaczego np tu jest użyty Present Simple czy może dlaczego powinien być tu taki, a nie inny czas.

  Dla mnie test z czasów za trudny, a niby mam raczej dobre oceny i poziom oceniany na B1/B2

 • Reply to: Quiz - Present Simple z przysłówkami częstotliwości (test wyboru)   2 weeks 5 days ago

  Fajne ćwiczenie sprawdzające przysłówki częstotliwości w angielskim, jakie jak usually, always, never, itd, niemniej według mnie powinno być dokładnie wytłumaczone dlaczego poszczególna odpowiedź jest prawidłowa. W jednym zdaniu też mogą być dwie odpowiedzi poprawne - i tylko dalsza część zdania sugeruje że jedna z nich nie jest dobra, ale to trzeba znać już angielski na tyle, by ją zrozumieć. A według mnie przydałby się jeszcze quiz z ćwiczeniami przysłówki angielskie dla zupełnie początkujących. I lepiej jakby odpowiedź była od razu

 • Reply to: Rozumienie angielskiego ze słuchu   2 weeks 5 days ago

  Odpowiadając na pytanie "Dlaczego powinieneś poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu w języku angielskim?" - gdyż tylko dzięki temu nauczymy się języka angielskiego. Nic nam nie da opanowanie całej gramatyki czy nauczenie się 2000 słówek, jeśli nie zrozumiemy co do nas ktoś mówi.