Recent comments

 • Reply to: Ponad 1000 popularnych słów, które musisz znać   1 day 3 hours ago

  Niezarejestrowany wrote:
  1000 najczęściej używanych słów angielskich to podstawa jeśli chodzi o słownictwo, a właściwie jego naukę. Jest to baza, z którą jeśli się zaznajomimy, możemy myśleć o dalszej nauce. Nawet jeśli nie będziemy znać dobrze gramatyki, to tysiąc słów wystarczy by przekazać podstawowe informacje w konwersacji. Tylko pamiętajmy o tym, by je nie używać na zasadzie wkucia literki a, może b i już mamy 50 słów. Trzeba trochę pomyśleć, łączyć słowa. Jeśli uczymy się słow 'bike' warto już połączyć je z np 'my', gdzieś tam pojawia się 'new' i mamy 'my new bike'. W ogóle, po nauczeniu się tych najważniejszych słów, warto uczyć się fraz, czyli grup wyrazów, a nawet całych zdań. Nie chodzi o to by je wkuwać, ale czytać po kilka razy, zwracać uwagę na wymowę. Oczywiście wymowa jest bardzo istotna. Jeśli przy nowym słówku nie ma wymowy, nie marnujcie na nie czasu. Trzeba sprawdzić jak się je czyta, gdyż jeśli nauczymy się źle, i tak nikt nie zrozumie. Weźmy przykład słówka 'university' - czytamy 'juniwersiti', a słówko upper czytamy 'aper', więc raz 'u' czytamy jako 'j' a innym razem jako 'a'. Na początku nauki nie zgadniecie kiedy jak co się czyta, więc trzeba sprawdzać wymowę. Tak samo, jak po nauce, warto zrobić te quizy na stronie. Nie są perfekcyjne, ale zawsze coś - cokolwiek co powoduje że w trakcie nauki musimy aktywnie pomyśleć, zwiększa szansę na zapamiętanie danego słowa. No i ostatnia rzecz - słówka aktywne i pasywne. Jeśli coś wkujemy ale nie używamy, nie powtarzamy, to będzie to słowo pasywne i je zapomnimy. Dlatego powtórki są ważne, a cała ta lista 1000 słówek angielskich powinna być słowami aktywnymi.

 • Reply to: jaką polecacie dobrą szkołę językową w Warszawie?   1 day 7 hours ago

  Cześć! Ja uczyłam się w szkole Just Time i jak najbardziej mogę polecić to miejsce!
  Tutaj końcu udało mi się przełamać barierę w mówieniu, nie boję się mówić w języku angielskim
  nawet popełniając błędy. Zajęcia polegają głównie na konswersacjach, atmosefera jest fantastyczna,
  a lektorzy sympatyczni i bardzo cierpliwi! Efekty zajęć są odczuwalne już po kilku lekcjach. Serdecznie polecam! :)

 • Reply to: Kurs angielskiego dla początkujących (od zera)   1 week 3 days ago

  Fajnie, że publikujecie takie darmowe kursy w internecie. Sama uczę się angielskiego na waszej stronie www.e-angielski.com i jestem bardzo zadowolona.

 • Reply to: samodzielna nauka angielskiego   2 weeks 6 hours ago

  Ja się uczę sama od wielu lat. Zdałam FCE teraz szykuje się do CAE. Żeby nauczyć się języka musisz mieć z nim kontakt najlepiej codziennie. Czytaj gazety książki(jak masz niski poziom angielskiego zacznij od książek dla dzieci). Oglądaj filmy po angielsku najlepiej z napisami. Liczy się systematyczność. Poza tym jest wiele aplikacji i stron do nauki. Fajne są te na których możesz znaleźć partnera do konwersacji.. Jeśli chodzi o gramatykę to jak wolę się uczyć z aplikacji nie z książek, tam mam możliwość robienia testów i utrwalania swojej wiedzy. Którą wybierzesz to już kwestia gustu. Jest wiele fajnych. Ja korzystam z tej https://engxam.com/handbook/ dlatego że tam jest gramatyka podzielona na poziomy co ułatwia mi przygotowanie do egzaminu. Jeśli chodzi o słownictwo to przede wszystkim właśnie trzeba dużo czytać po angielsku książek-ze słownikiem i zaisyawać wyrazy których się nie zna.. No i gra w scrabble po angielsku- tak dla rozrywki:)

 • Reply to: Obiad   2 weeks 2 days ago

  sałaDDDka??? naprawdę???