Najciekawsze frazy i wyrażenia, których nie znajdziesz w podręcznikach do angielskiego

Przedstawiamy najciekawsze pytania z forum. Tylko tutaj znajdziecie słownictwo, którego wyjaśnienia można szukać ze świecą w innych miejscach. Skupiliśmy się na tym, by zwroty i wyrażenia były ciekawe, używane w mowie potocznej i oczywiście okraszone wieloma przykładami użycia.

Zapoznajcie się również z działem "słówko dnia", gdzie opisujemy najciekawsze frazy i wyrażenia z użyciem danego słowa: Wyrażenia i frazy
Tytuł Podgląd
Czym się różni leave for od leave to W artykule Past Perfect jest przykładowe zdanie, które brzmi After I had heard from him, I left for Canada.
Co oznacza słowo BREXIT i jak powstało? Co dokładnie oznacza słowo Brexit i jaka jest geneza jego powstania?
Znaczenie słowa FACEPALM Jakie jest dokładne znaczenie słowa FACEPALM?
You name it - tłumaczenie i zasady użycia Dzisiejszy wpis poświęcony jest wyrażeniu you name it
Znaczenie TOO BAD Co to znaczy po polsku TOO BAD?
Czy słówko GUY dotyczy tylko mężczyzn, czy też również kobiet? Czy słówko GUYS (co zawsze tłumaczyłem jako "kumple") można stosować do dziewcząt? Jestem pewien, że kolega Anglik zwrócił się do mojej dziewczyny i...
Excuse my french - skąd to się wzięło? Czy ktoś wie skąd wzięła się fraza "Excuse my french" i czy french pisze się z dużej czy z małej? Może jakiś dział ciekawostek na forum?
Co oznacza NO CAN DO Czy wyrażenie NO CAN DO jest poprawne gramatycznie i jak i kiedy go używać?
Co to znaczy YOU ARE WELCOME? Ostatnio spotkałem się z wyrażeniem "you are welcome". Co to dokładnie znaczy?
Jak przetłumaczyć FAIR ENOUGH Jak przetłumaczyć i kiedy używać fair enough?
I ask you - co to znaczy? Spotkałam się z dialogiem, gdzie jedna z rozmówczyń na końcu powiedziała I ASK YOU. W tłumaczeniu dialogu było to zupełne pominięte. Co to znaczy?
Co to znaczy Thank you for having me! Witam, spotkałem się w czytance ze zdaniem "thank you for having me", ale nie ma ono większego sensu, znaczy nie rozumiem w ogóle, jak można...
Różnica między client a customer Czy słowa "client" i "customer" są synonimami i można je używać zastępczo?
Rather you than me - znaczenie i użycie Kolejne ciekawe wyrażenie to rather you than me, oznaczające lepiej ty niż ja. Kiedy i jak je stosować? Zobaczmy przykłady.
SUIT czy FIT? A może MATCH? SUIT, FIT oraz MATCH mogą sprawiać kłopoty, jako że wszystke trzy oznaczają pasować.
BE FIXING TO - co to znaczy? Niedawno, w jednym z seriali natknąłem się na frazę be fixing to.
Never mind a never you mind - różnice Już na pierwszy rzut oka widać, że wyrażenia never mind oraz never YOU mind brzmią prawie tak samo. Tylko czy znaczą to samo?