Bajki, baśnie, legendy po angielsku

bajki po angielskuPrzedstawiamy nowy dział - baśnie, bajki, legendy w języku angielskim. Teksty po angielsku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie, uwzględniając swój poziom językowy. Szczególnym ułatwieniem jest to, że przy każdej bajce pod tytułem jest napisane na jakim jest ona poziomie trudności. Każda jednak zawiera wyjaśnienia najtrudniejszych słówek, niektóre z nich mają nagrania mp3, tak więc czytanie tych bajek może być ciekawym elementem nauki języka angielskiego.

Poniżej kilka przykładowych bajek z wytłumaczonymi słówkami, nagraniem lektora i tłumaczeniem. Lista wszystkich bajek dostępna jest poniżej w formie listy.


Comments

Bajki po angielsku do

Bajki po angielsku do czytania z założenia przeznaczone są dla dzieci, w końcu dlatego nazywamy je bajkami. Jednak od setek lat, opowiadane były one nie tylko dzieciom, ale wszystkim przy przeróżnych okazjach. Miały nie tylko zabić nudę, ale często zawierały jakieś prawdy czy mądrości, puenty, czy nauki. Dzięki bajkom, ludzie poznawali świat i zachowania. Oczywiście często były stosowane zabiegi typu wprowadzanie magicznych postaci, ale to właśnie dzięki bajkom wiemy by nie rozmawiać z obcymi, czy nie chodzić po nocach w lesie.

Bajki uczyły czym jest dobro, czym zło, komu ufać. Później służyły jako źrodło do nauki czytania. Teraz też dajemy dzieciom książeczki czy krótki teksty do czytania przed snem. Nie tylko by mieć chwilę spokoju, ale gdyż jest to reklaksujące, odprężające, a zarazem rozwijające ćwiczenie dla mózgu.

Tak więc proszę odłóżcie telefony, wydrukujcie sobie czytanki, idźcie do biblioteki, czy po prostu kupcie książki, niemniej CZYTAJCIE. Jeśli dodać do tego fakt, że czytanie tekstów po angielsku pomaga w nauce języka angielskiego, czyż może być coś lepszego?

Strona jest naprawdę dobra

Strona jest naprawdę dobra i przydatna. Urozmaicona zawartość, jest w czym wybierać :) Bądź co bądź brakuje mi jednak "silniejszej" barwnie szaty graficznej... Może to dlatego, że jestem typowym wzrokowcem... ;) Pozdrawiam :)