Artykuły po angielsku

Czytamy po angielsku!

Poziom B2 oznacza, że dokładnie wiesz po co tu jesteś. Chcesz utrwalić słownictwo, poznać nowe. Wiesz co to kolokacje i jakie mają znaczenie. Nie straszne są ci idiomy czy phrasal verbs. Gramatyka angielska? W małym paluszku. Oczywiście chcesz się uczyć dalej, a wiesz jak istotne jest czytanie tekstów po angielsku. Zapraszamy więc do lektury.

Przedstawiamy teksty w języku angielskim dostosowane do twojego poziomu zaawansowania. Dział zawiera artkuły z wielu dziedzin, takich jak geografia czy informatyka. Pod każdym artykułem zamieszczone zostały wytłumaczone najtrudniejsze słowa. Przerobienie artykułów pozwoli Ci na zwiększenie zakresu słownictwa.

Poniżej wyświetlone są wszystkie nasze artykułu, jeśli chcesz zmienić poziom, wybierz jeden z dostępnych poniżej

Coffee - interesting facts

Artykuł po angielski - historia kawy
Dzisiejszy artykuł dotyczy jednego z najpopularniejszych napoi świata - kawy. Dowiemy się co to jest kawa, skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, a także kilka ciekawostek na jej temat.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

The Gunpowder Plot

Obraz Guya Fawkesa i jego 36 beczek prochu, czekających w 1605 r. w piwnicach Domu Parlamentu na wysadzenie w powietrze króla i rządu, jest dobrze znany zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Niniejszy artykuł omawia kulisy Gunpowder Plot, wydarzenia z listopada 1605 r. oraz sposób, w jaki... Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Guy Fawkes

Guy Fawkes  - artykuł po angielsku z wyjaśnieniem słówek
Artykuł w języku angielkim o Guy Fawkes. O co chodzi z piątym listopada i dlaczego ten dzień jest uznany za święto.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

The British political system

brytyjski system polityczny british political system
Artykuł opisujący pokrótce brytyjski system polityczny. Podstawowe wiadomości - kilka najtrudniejszych słów wyjaśnione na końcu. Tekst na poziomie B2.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Financial Terms in the World of Business

Biznesowe i finansowe słownictwo angielskie
Przedstawiamy artykuł zawierający wiele ciekawych i często używanych wyrażeń związanych z biznesem. Podane w przystępnej formie, z nagraniem mp3 z prawidłową wymową, wieloma przykłami oraz krótkim ćwiczeniem online sprawdzającym znajomość słówek biznesowych.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Stonehenge


Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

Cockney rhyming slang

Cockney rhyming slang (sometimes abbreviated as CRS) is a form of English slang which originated in the East End of London.
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)

The Church of England

Tekst po angielsku na temat kościoła w Anglii
Krótka historia Kościoła w Anglii - artykuł na poziomie B2 z wytłumaczonymi najtrudniejszymi słówkami
Poziom: Ponad średnio-zawansowany (B2)