Propozycje zabaw w klasach I-III na lekcjach języka angielskiego

10 posts / 0 new
Ostatni wpis
Offline
Joined: 03/13/2009
Propozycje zabaw w klasach I-III na lekcjach języka angielskiego

Witam serdecznie!

Proszę o propozycje gier i zabaw w języku angielskim, które można stosować na lekcjach w klasach I-III szkoły podstawowej. Z góry dziękuję za podzielenie się informacjami.


Niezarejestrowany
Dwa miesiące temu

Dwa miesiące temu dołączyliśmy do platformy Kuaderno i dzieciaki mają naprawdę super zabawę. Zawiera ona lektury audio, ogromny zestaw ćwiczeń, ale również dostęp do strefy gry, gdzie dzieciaki mogą ze sobą w "zdrowy" sposób realizować i poznawać ciekawe miejsca na Ziemi. Super sprawa, ogólnie polecam :) wrzucam link: https://kuaderno.com/pl/

Niezarejestrowany
Zapraszam na mojego bloga,

Zapraszam na mojego bloga, który poświęcony jest właśnie grom i zabawom w nauce angielskiego. Znajdziesz tu dokładne opisy zabaw i darmowe materiały do wydruku.

http://funtastyczny.blogspot.com/

Niezarejestrowany
guówno!!!!!

o co tu chdzi

?????????????????????????????????????????????????.

Niezarejestrowany
Na moich zajęciach furorę

Na moich zajęciach furorę robi "gra w krzesełka" (tak ją dzieciaki nazwały). Grupy od 6 do 8 lat.
Każdy dostaje karteczkę z kilkoma obrazkami przedstawiającymi poznane angielskie słówka(ważne żeby obrazki powtarzały się u kilkorga dzieci - my w każdym rozdziale uczymy się 6 słów i każdy na karteczce ma 4 obrazki przedstawiające te rzeczy). Ustawiamy krzesełka w kole - o jedno mniej niż jest dzieci, dzieci siadają. jedno dziecko stoi i mówi głośno jedną z nazw rzeczy z karteczek. Wtedy zadaniem dzieci, które mają na swojej karteczce tę rzecz muszą się zamienić miejscami. Kto zostanie bez miejsca ten mówi następne słowo. Kto ani razu nie mówi słów - wygrywa (ta zasada została wprowadzona po tym jak dzieciaki specjalnie nie znajdowały miejsca żeby mówić słówka ;))

EduPlanet -gry edukacyjne (niezweryfikowany)
Witamy, Jesteśmy importerem i

Witamy,
Jesteśmy importerem i dystrybutorem produktów brytyjskiego producenta gier edukacyjnych i puzzli Orchard Toys.
Naszymi klientami są nauczyciele i rodzice, którzy w mądry sposób pragną wpływać na edukację swoich podopiecznych. Współpracują z nami sklepy, księgarnie, szkoły językowe, kluby malucha, pracownie twórczego rozwoju w całej Polsce.
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.eduplanet.com.pl .

Pozdrawiamy,
Zespół EduPlanet

portret użytkownika Aleksandra Brożek
Joined: 06/17/2009
Jest sporo takich

Jest sporo takich zabaw:

1)Dzieci stają w dwóch rzędach. Nauczyciel trzyma flashcards. Na sygnał wyciąga jedną, a dzieci, które są pierwsze w rzędzie, muszą jak najszybciej krzyknąć angielską nazwę danej rzeczy. Pierwsza osoba zdobywa punkt dla grupy. W przypadku remisu można pokazać kolejny obrazek lub przyznać każdemu po 1 punkcie.

2)Chinese whispers czyli głuchy telefon. Zasady chyba każdy zna:)

3)Hot chair - 1 osoba siada na krześle tyłem do klasy. Przyczepiamy mu obrazek do pleców. Dzieci z klasy opisują go (It's something red/big itp.), a osoba na krześle zgaduje: Is it a ...?

__________________

wordgarden.pl

Offline
Joined: 04/23/2009
Na karteczkach można

Na karteczkach można wypisać imiona męskie i żenskie (po dwa na każdej karteczce- pierwsze to imię dziecka, którym posługuje się w tej grze, a drugie to imię dziecka, które ma odnaleźć), następnie każde dziecko losuje jedno imię. Potem dzieci rozchodzą się po klasie i zadają sobie nawzajem pytanie: Is your name....?

Offline
Joined: 12/27/2008
Napewno dobrym pomysłem

Napewno dobrym pomysłem będą różne ciekawe piosenki i wierszyki, a może zabawa "Saymon says ...."
To pamiętam lekcji, gdy uczyłam się właśnie w klasach 1-3 podstawówki ;)

Offline
Joined: 07/06/2009
Witam ja może nie mam w tym

Witam ja może nie mam w tym doświadczenia ale ostatnio uczyłam kuzynki i gdy uczyliśmy się liczb to wymyśliłam zabawę w BINGO. :) Ja czytałam numerki a one sobie je na karteczkach, które wcześniej przygotowalam zapisywały. :)

Mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam.;)

__________________

paula